וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוניברסיטת ת"א תקצץ במלגות תלמידי המחקר

נעמה טלמור

25.9.2008 / 19:03

בסגל הזוטר טוענים כי ההחלטה הפתיעה אותם. "מדובר במחטף. האוניברסיטה שוברת את מטה לחמם של הסטודנטים המצטיינים שלה"

חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב הופתעו לגלות כי האוניברסיטה העבירה הנחייה פנימית לכל דיקני הפקולטות לקצץ באופן רוחבי את המלגות המוענקות לכל המסטרנטים והדוקטורנטים. לטענת הסגל הזוטר, איש לא יידע את אותם בדבר הקיצוץ. בנוסף טוענים אנשי הסגל הזוטר כי האוניברסיטה מסרבת, בניגוד בוטה לסיכומים קודמים, להאריך את המלגות של סטודנטיות שיצאו לחופשת לידה וסטודנטים המשרתים במילואים.

"זהו מחטף כוחני," אמר בתגובה דני שפרוך, יו"ר הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב. לדבריו, "האוניברסיטה שוברת את מטה לחמם של הסטודנטים המצטיינים שלה". תלמידי המחקר המצטיינים, הזכאים למלגת קיום, נדרשים להקדיש את מירב זמנם לעבודת המחקר ומלגת הקיום היא מקור פרנסתם. "הקיצוץ בשיעור של 5% מצטרף לשחיקה ריאלית בערך המלגה של 5% נוספים המצטברים לקיצוץ של 10% במלגות", טענו גורמים בארגון הסגל הזוטר.

לדברי הגורמים, "ההחלטה על הקיצוץ התקבלה באופן חד צדדי על ידי נשיא האוניברסיטה, הפרופ' צבי גליל, והועברה בחוזר פנימי מבלי ליידע בכך את הסטודנטים. זאת, ככל הנראה כדי לא להרתיע סטודנטים לתארים מתקדמים מלהירשם לאוניברסיטה".

באוניברסיטת תל אביב לומדים כ-2,500 תלמידי מחקר לתואר שני ושלישי, ביניהם מאות בעלי משפחות. "הסטודנטים הללו הם שבויי מערכת ואינם יכולים לעזוב את לימודיהם באמצע לאחר שנים של השקעה", הוסיף שפרוך. "לא נסכים לצעד חד-צדדי זה. אנו מטילים את מלוא האחריות לקיצוץ על נשיא האוניברסיטה וקוראים לו לגלות אחריות ולבטל מייד את הקיצוץ", קרא יו"ר הסגל הזוטר.

באחרונה נחתם הסכם בין הסגל הזוטר והנהלות האוניברסיטאות. ההסכם, הממתין לאישור אגף התקציבים באוצר, אמור לשפר את תנאיהם של חברי הסגל הזוטר ברחבי הארץ. באגודת הסטודנטים זועמים על הוספת התקציבים מחד והקיצוץ מאידך. "על הנהלת אוניברסיטת ת"א לצאת חוצץ נגד הגזירות שמטיל משרד האוצר על ציבור הסטודנטים", אמר גיל גולדנברג, יו"ר אגודת הסטודנטים בתל אביב. לדבריו, "לקהילה האקדמית בישראל נחוצה מנהיגות אמיצה, העומדת איתן מול האוצר, שתהיה מסוגלת לטרפד את כוונתו לפגוע בציבור הסטודנטים".

תגובת אוניברסיטת תל אביב טרם התקבלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully