אבו עלא ללבני: "התכוונתי להתנגדות פוליטית"

ראש צוות המו"מ הפלסטיני אמר היום כי "במידה שהמו"מ ייכשל, התנגדות על כל צורתיה היא זכותינו". בשיחה עם לבני הבהיר: לא התכוונתי לאלימות

פנחס וולף
23/09/2008

חזר בו? ראש צוות המו"מ הפלסטיני אבו עלא אמר הערב (שלישי), כי בדבריו היום לפיהם "אם המשא ומתן עם ישראל ייכשל, התנגדות על כל צורותיה היא זכות לגיטימית שעומדת בפנינו", התכוון להתנגדות באמצעים פוליטיים בלבד ולא באלימות.

אבו עלא אמר את הדברים במהלך שיחת הבהרה שנערכה הערב עם שרת החוץ ציפי לבני. השניים נפגשו קודם לכן, ולאחר מכן דיבר אבו עלא על האפשרויות העומדות בפני הפלסטינים במידה שהמגעים עם ישראל יגיעו למבוי סתום. לבני אמרה כי "אלימות וטרור לעולם לא יהיו לגיטימיים והם לא ישיגו עבור הפלסטינים אף הישג לאומי. ישראל מנהלת מו"מ ומול אלימות בטרור היא תפעל בכוח".

קודם לכן אמר אבו עלא כי בפני הפלסטינים עומדות כמה אפשרויות, אך הבחירה האסטרטגית הפלסטינית נותרה המשא ומתן עם ישראל לצורך גיבוש הסכם קבע. "יחד עם זאת", אמר, "אנו בוחנים אפשרויות נוספות, כשאחת מהן היא הכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית". אבו עלא אמר כי אם הפלסטינים ישתכנעו שישראל אינה מוכנה להגיע לפתרון צודק, הם יחשבו על עתידה של הרשות הפלסטינית. "ייתכן ונחשוב על פירוק הרשות. כל האפשרויות עומדות בפנינו כדי שישראל תיקח אחריות על מעשיה".

אבו עלא הביע ספק בגיבוש הסכם שלום עד סוף השנה, אולם הביע ביקורת חריפה על הכוונה הישראלית לדחות את הדיון במספר סוגיות יסוד, כגון ירושלים. "אנו דוחים עסקאות כאלו מכל וכל. עסקאות כאלה לא יובילו לסיומו של הכיבוש", הבהיר.

  • ציפי לבני
  • אבו עלא

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully