כשלון המו"מ הקואליציוני

ברק: "נפעל להקמת ממשלה יציבה"

שר הביטחון נאם בטקס הרמת כוסית בבית מפלגת העבודה בת"א. לדבריו, "חבל שנתניהו סירב להצטרף לממשלת חירום, זו החמצה".

פנחס וולף
23/09/2008

שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק מאותת הערב (שלישי) על כוונתו לחבור ליו"ר קדימה ציפי לבני ולהקים קואליציה חדשה בראשותה. "השנה החדשה מזמנת לנו אתגרים חדשים ובמדינת ישראל אין רגע דל. אנחנו לא סובלים מעודף שעמום. כל אחד רוצה לשמוע מהי השורה התחתונה. אני מבטיח שנגיע לשורה התחתונה אחרי שיקול דעת אחראי", אמר הערב ברק בטקס הרמת כוסית לכבוד ראש השנה, שנערך בבית מפלגת העבודה בשכונת התקווה שבתל אביב.

"דרושה ממשלת חירום לאומית, לא כסיסמא", אמר ברק, "שמחתי לשמוע שגם יו"ר קדימה ציפי לבני הצטרפה לקריאה לממשלה רחבה. לפני שעתיים הודיע יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו באופן פומבי שאיננו מתכוון להצטרף לממשלת חירום, חבל, זו החמצה". לדבריו, מאחר שזה לא הסתייע נמצה את כל האפשרויות להביא לממשלה יציבה עם כושר תפקוד אמיתי. אם נצליח להגיע לשותפות אמת נעשה זאת, אם לא יסתייע איננו חוששים ללכת לבחירות".

"האתגרים אינם פשוטים, מאירן ועד המפגע הבודד בירושלים ונדרשים מאמצים ואחריות גדולים כדי להשיג שלום אמין ויציב עם הפלסטינים. נפעל גם להחזיר אלינו את גלעד שליט וכל אחד מבנינו", אמר

ברק התייחס גם למאבק בפשיעה: "המאבק הנחוש על שלטון החוק חייב להימשך וכך גם עצמאות מערכת החוק. צריך להילחם בתקיפות נגד כנופיות הפשע והדאגה לביטחון אישי ויש לנו אחריות לפעול לביעור הרע מקרבנו".

"נלך לשותפות עם קדימה"

שר התשתיות בנימין בן אליעזר אמר בטקס כי "מפלגת העבודה לא מפחדת ללכת לבחירות מחר בבוקר". לדבריו, "הציבור ילך אחרינו אבל הציבור גם רוצה יציבות. אנחנו בעד יציבות. נמליץ ללכת להמשך השותפות ובלבד שמה שהובטח לנו בעבר אכן יתקיים".

איתן כבל, יו"ר סיעת העבודה, אמר כי אהוד ברק הוא האדם הראוי להנהיג את ישראל. לדבריו, "אני רוצה שיהיה ברור כי בעת הזו אין יותר מתאים להוביל את מדינת ישראל מאשר אהוד ברק. גם אם יש מאבקים בתוך הבית, אני חוזר ואומר - אהוד ברק הוא הראוי והטוב ביותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully