כשלון המו"מ הקואליציוני

בדרך לממשלה: ש"ס העלתה דרישות נוספות

בפגישה נוספת בין לבני לישי, דרש יו"ר ש"ס כי הממשלה תסייע בדיור כתנאי להצטרפות לקואליציה, בנוסף להעלאת הקצבאות והסרת ירושלים מהמו"מ. השניים קבעו פגישות נוספות

פנחס וולף
23/09/2008

יו"ר ש"ס אלי ישי צירף היום (שלישי) דרישה נוספת להצטרפותה של ש"ס לקואליציה עתידית בראשות ציפי לבני, והיא סיוע ממשלתי בדיור זוגות צעירים. הדרישה מתווספת לשני תנאים קודמים שהציב ישי, והם העלאת קצבאות הילדים והסרת חלוקת ירושלים משולחן הדיונים עם הפלסטינים. בסיום הפגישה הסכימו השניים שאנשי מקצוע משני הצדדים יחליפו עמדות בנושאים הכלכליים, ואלו יהוו בסיס למו"מ בין שתי המפלגות.

אמש, לבני קיבלה על עצמה את המלאכה להקים ממשלה חדשה. במסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא שמעון פרס במשכנו בירושלים אמרה לבני כי "אני קוראת למפלגות להצטרף לממשלה בראשותי". לדבריה, "בחירות בעת הזאת יובילו לאי יציבות ולא יאפשרו להתמודד עם האתגרים שעומדים בפני ישראל".

עם זאת, היא הוסיפה כי "אם אווכח כי המחיר אותו אצטרף לשלם כדי להציג ממשלה יהיה גבוה מדי, אוביל לבחירות". בפגישתם עם הנשיא פרס מוקדם יותר אתמול, נמנעו נציגי ש"ס מלהמליץ על לבני להרכבת הממשלה, ואמרו כי הם מבקשים תחילה לבחון מה יהיו קווי הפעולה של ממשלה בראשותה.

מיד לאחר שנבחרה לבני לראשות המפלגה, אמר ישי כי הוא "בטוח שיו"ר קדימה החדשה בטוחה שלציבור לא חשוב הניצחון של היום, אלא העשייה של מחר". לדבריו, "הבחירות הן אמצעי ולא מטרה. אם תהיה התמודדות אמיתית עם מיליון ילדים רעבים ולא תהיה התפרקות מנכסים מדיניים, תוך דגש על ירושלים, נהיה שם. אם לא – לא נהיה שם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully