וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיירות בסיטי טאואר: הדירות קטנות ב-22 מ"ר מהמובטח

גיא ליברמן

14.9.2008 / 15:06

אם ובתה שבבעלותן דירות במגדל, תובעות פיצוי בסך 674 אלף שקל מחברות בנייה שבבעלות יצחק תשובה, האחים עופר ואורי דורי

דיירים בבניין הסיטי טאואר שבמתחם הבורסה ברמת גן, הגישו ביום חמישי תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד חברות הבנייה שבבעלות יצחק תשובה, האחים עופר ואורי דורי בטענה כי הדירות שנמכרו להן בבניין קטנות מהמוצהר. לטענת שתי התובעות - אם ובתה - בעוד שהובטחו להן דירות 2 חדרים בגודל (ברוטו) של 70 מ"ר, בדיקה שהן ביצעו העלתה כי כל דירה קטנה בפועל ב-22.3 מ"ר ועל כן הן מבקשות פיצוי של 674 אלף שקל.

עו"ד אסא זוהר, המייצג את השתיים מציין בכתב התביעה כי שתי הדירות נרכשו במהלך חודש יוני 2004 במחיר של כ-787 אלף שקל (175 אלף דולר) כל אחת. מדובר בשתי דירות זהות הממוקמות האחת מעל השנייה. במפרטים הטכניים אשר צורפו לחוזה המכר של כל אחת מהדירות, נרשם כי שטח הדירה ברוטו הינו 70 מ"ר. לדברי זהר: "התובעות חשו כי אין מדובר בדירות ששטחן 70 מ"ר, כי אם בדירת שהינן קטנות בהרבה. היות ואינן בעלות מקצוע בתחום, לא יכלו לתרגם תחושתן זו לכלל מסקנה ברורה". לפני מספר חודשים ביקשו השתיים לבחון את תחושתן והזמינו מהנדס שימדוד את דירותיהן מתוך עיון בתוכנית המדידה ובחוות הדעת שנערכו בידי מהנדס מומחה, ד"ר אברהם בן עזרא, עולים הממצאים המעידים על כך ששטח הדירות ברוטו קטן מהמוסכם ב-23.3 מ"ר, המהווה הפחתה בשיעור הקרוב ל-32% לעומת המוסכם", נכתב בכתב התביעה.

לטענת אסא, למרשותיו מגיע פיצוי כיוון ששילמו בעד הדירות סכום שלדעתן היה שווה ערך לגודל הדירות המוצהר, ואילו היו יודעות כי מדובר בדירות קטנות יותר, היו שוקלות את כדאיות העסקה. "אילו ידעו התובעות כי שטח הדירות קטן ב-32% מן השטח שהובטח, הן היו בוודאי שוקלות את כדאיות העסקה ומפחיתות בהתאם את סכום התמורה שהיו מוכנות לשלם עבור הדירות. כתוצאה מן ההטעייה, שלחו התובעות סכום עודף אשר אותו הן תובעות כעת. בנוסף, טוענות התובעות כי כך מקובל בשוק המקרקעין וכי כך היה נוהג כל אדם סביר, מקובל להשוות מחירים בין פרויקטים שונים לפי מחיר מטר מרובע, ולכן כדאיות העיסקה בין המיצג לבין המצב בפועל גדול ביותר. אם היו יודעות את המחיר האמיתי למטר מרובע היו שוקלות לרכוש דירות בפרויקט אחר". כתב הגנה מטעם חברות הבנייה הנתבעות - תשלוז פולג, אחים עופר נכסים וא.דורי חברה לעבודות הנדסיות עדיין לא הוגש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully