בשארה: "רוצים לשלול את אזרחותי? שישללו"

בבוקר יתקיים דיון בבג"ץ בנוגע לעתירה לשלילת אזרחותו של ח"כ לשעבר. "בשארה אינו מתכוון להיפטר באופן חד צדדי מאזרחותו"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

בג"ץ יערוך בבוקר (שני) דיון בעתירת יושב ראש הליכוד העולמי בדרישה לשלול את אזרחותו של יושב ראש בל"ד לשעבר, ד"ר עזמי בשארה, ולהפסיק לאלתר את העברת הכספים אליו מהכנסת. בתגובה פרסמה לשכתו של בשארה הודעה בה נמסר כי מאז שנבחר לכנסת מתנהל נגדו מסע השמצות חריף. "אם רוצים לשלול את האזרחות של בשארה – שישללו". בשארה שעזב את ישראל באפריל 2007, בעקבות חשדות כי סייע לחיזבאללה בזמן מלחמת לבנון השנייה, נע כעת בין מדינות ערב.

לשכתו של בשארה מסרה עוד כי הוא אינו מתכוון להגן בבתי המשפט בישראל על זכותה של משפחתו לקבל את כספי הפנסיה שלו. "אם הם רוצים להפקיע אותם – שיפקיעו אותם. המשחק הזה צריך להיפסק". עוד נמסר כי "בשארה אינו מתכוון להיפטר באופן חד צדדי מאזרחותו, אולם הוא אינו מתכוון להגן עליה באמצעות עורכי דין. אם הם רוצים לשלול אותה – שישללו אותה. באחרונה הוא בחן אפשרות להיפטר ממנה מצידו לפני שהיא תישלל ממנו, בדיוק כפי שהתפטר בזמנו מהכנסת".

בהודעה הוצגה שוב עמדתו של בשארה כלפי ההאשמות נגדו. "בשארה הכחיש את כל האשמות הביטחוניות נגדו, לא רק משום שהן מטופשות אלא בעיקר שהן נוגעות להעברת מידע שלא היה קיים ברשותו. מדובר בפרשנות שלו ושל אנשים אחרים. הוא שיתף בפרשנות זו את כולם, בין אם על בימת הכנסת ובין אם בשיחותיו עם כלי התקשורת. בשארה לא עסק מעולם בפעילות בעלת אופי ביטחוני. כל יכולותיו וכישוריו הן בתחומים אחרים".

בשארה מסיים את דבריו בכתבו שאין בכוונתו להסגיר את עצמו ולשתף פעולה עם בית המשפט בישראל. "מקום גלותו של בשארה הוא זמני, כמו כל מקום גלות. טיפשי מצד בשארה להסגיר את עצמו ולהשתתף במשחק שאלו החוקים שלו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully