אירן: "בידינו 4,000 צנטריפוגות פעילות"

סגן שר החוץ האירני אלירזה שייח' הודיע כי בידי אירן אלפי צנטריפוגות פעילות להעשרת אורניום. 3,000 נוספות נמצאות בשלבי התקנה

רויטרס

סגן שר החוץ האירני אלירזה שייח' הודיע היום (שישי) כי בידי המדינה 4,000 צנטריפוגות פעילות להעשרת אורניום. שייח' הוסיף ואמר כי 3,000 צנטריפוגות נוספות נמצאות בשלבי התקנה. בכך ממשיכה אירן את פיתוח תוכנית הגרעין שלה, למרות מאמציהן של מעצמות העולם לעצור את התוכנית.

ביום שני האחרון נפגש שר הביטחון אהוד ברק עם שרת החוץ האמריקאית קונדוליזה רייס. בפגישתם הדגיש ברק כי ישראל עוקבת אחר מאמצי אירן לפיתוח יכולות גרעין. לדבריו, ישראל לא תשלים עם אירן גרעינית, והיא לא מסירה שום אופציה מהשולחן. הוא הוסיף, כי על ארצות הברית להמשיך ולהוביל סנקציות כלכליות אפקטיביות נגד אירן.

בתגובה לדגברי ברק, שיגר מפקד משמרות המהפכה האירנים מוחמד עלי ג'עפרי איום ישיר כלפי ישראל, והזהיר מפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין. "הישראלים יודעים שאם הם יפעלו נגד אירן, היכולות של העולם האיסלמי, ובמיוחד אלה של השיעים באזור, ינחיתו עליהם מכה כואבת" אמר ג'עפרי שצוטט על ידי סוכנות הידיעות האירנית "מהר". "יכולות הטילים של כוחותינו הן כאלו שהמשטר הציוני, עם כל יכולותיו, לא יוכל להתמודד איתן", הוסיף.

בתוך כך, אירן פתחה בקו ייצור חדש לצוללות. אירן איימה בעבר כי אם תותקף, תגיב בסגירת מיצרי הורמוז, שבקצה הדרומי של המפרץ הפרסי. כך תפגע אירן אנושות במסחר של כל מדינות המפרץ בכלל, ובמסחר הנפט בפרט, וזאת משום ש-40% מהנפט העולמי עובר דרך המפרץ הפרסי. ארצות הברית, שמחזיקה את הצי החמישי שלה במפרץ הפרסי, התחייבה להשאיר את המעבר פתוח ויהי מה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully