"הממשלה עסוקה בפריימריז ולא בגלעד"

כך אמרה מיקי גולדווסר בעצרת לציון יום הולדתו ה-22 של שליט, בה נוכחים 300 משתתפים הקוראים לשחרורו. השר איילון: "לשחרר את שליט גם במחיר של שחרור רוצחים"

יהושע בריינר
27/08/2008
שי מכלוף

(צילום: שי מכלוף, עריכת וידיאו: נעמה דרור)

כ-300 אנשים השתתפו הערב (רביעי) בעצרת במעבר סופה לציון יום הולדתו ה-22 של החייל החטוף גלעד שליט. בעצרת, שאורגנה על ידי מטה החברים למען החטופים, מציינים את יום הולדתו השלישי של שליט בשבי חמאס, ברצועת עזה.

מיקי גולדווסר, אימו של אהוד גולדווסר, אמרה בעצרת, כי למיטב ידיעתה הממשלה לא עושה הרבה בכדי להחזיר את גלעד הביתה. "אני באתי להזכיר לדרג המדיני ולמקבלי ההחלטות להחזיר את גלעד הביתה", אמרה גולדווסר. לדבריה, "כנראה שמקבלי ההחלטות עסוקים בענייני בחירות ופריימריז, במקום לעסוק בגלעד. אני קוראת לפוליטיקאים - התאחדו לדעה אחת לשחרור גלעד".

גולדווסר הוסיפה ואמרה, כי צריך לעשות הכל בכדי ששליט לא יהפוך לרון ארד נוסף, ושיש תחושה של תסכול איומה ואכזבה. "העם דורש להחזיר את גלעד וזו קריאה מספיק חזקה להחזירו הביתה. יצאנו למאבק הזה שלוש משפחות, ונמשיך במאבק ביחד עד שגלעד יחזור הביתה". בנאומה פנתה גולדווסר לאימהות הפלסטיניות, ואמרה "אתן שרומיתן על ידי חמאס - אני קוראת לכן להצטרף למאבק על שחרור ילדיכם תמורת גלעד שלנו. אינכן רוצות שבניכם יחוגו עמכן את חג הרמאדן המתקרב?".

השר עמי איילון, הפוליטיקאי היחידי שהגיע לעצרת, אמר: "באתי לא בתור נציג של הממשלה, אבל ברור שהממשלה היא זו שצריכה להתחיל ולקבל את ההחלטות הנכונות. במקרה של גלעד הן החלטות קשות, אולם עלינו לקבל אותם, גם במחיר של שחרור מחבלים עם דם על הידיים". איילון הוסיף ואמר כי "המבחן שלנו כמקבלי החלטות הוא בהחלטה שיש לעשות כל שאפשר בכדי להחזיר את גלעד. זו חובת המדינה, חובה שגוברת על הכאב והסיכון שבשחרור טרוריסטים עם דם על ידיהם. אם נכשל במבחן זה, לא נהיה ראויים".

הטכנולוגיה - בנעל

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה

"הממשלה נכשלה במבחן בסיסי"

סגן (מיל') דגן שוחר, מפקדו של שליט, אמר בעצרת כי "אנחנו מציינים את יום הולדתו של גלעד ולא חוגגים, שכן למעלה משנתיים וחודשיים אנו נלחמים בממשלת ישראל, שנכשלה במבחן הבסיסי לדאוג לשלום אזרחיה. גלעד לא נמצא היום בבית כי הפוליטיקאים שלנו מפחדים להחליט החלטות קשות וחוששים ממעדמם".

שוחר מוסיף ואומר כי "הממשלה מעניקה מחוות ללא סיבה ודואגת לצד השני, יותר מאשר שהיא דואגת לאזרחיה. אנו קוראים כבר שנתיים וחודשיים לראש הממשלה, אך הוא לא עונה ומתייחס. נצור במגדל השן שלו, ומתעסק בעניינו האישיים עליהם אנו קרואים בעיתון".

שוחר תוקף בנאומו את ראש הממשלה אישית ואומר "אתה אמנם עומד ללכת הביתה בקרוב, אך לפני שאתה הולך תזכור שאתה זה ששלח את גלעד לשמור על גבולות הארץ, ואתה הוא זה שחייב להחזיר אותו הביתה בריא ושלם. אנחנו לא יכולים להרשות למנהיגים להפקיר חיילים, מכיוון שכך הם מפקירים את כולנו. חייל שידע שהמדינה לא תלחם למענו, לא יילחם למענה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully