פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דיכטר הכריז על מועמדותו לראשות קדימה

   השר לביטחון פנים תקף בכנס פעילים ראשון את המועמדים האחרים לראשות המפלגה. "מטרתי לאחד את ישראל במישור החברתי"

   השר לביטחון פנים אבי דיכטר הכריז הערב (שלישי) על מועמדותו לראשות קדימה. דיכטר תקף את שני המועמדים הבולטים במירוץ, ציפי לבני ושאול מופז, והכריז מעל הבמה – אני טוב יותר. "השאלה היא מי יפעל בדרכו של שרון ויש לו את קור הרוח המתאים להנהיג את ישראל", אמר דיכטר בכנס בהרצליה, "אני מאמין שאעשה זאת בדרך הראויה ביותר, טוב יותר מהמתמודדים האחרים. המטרה שלי היא לאחד את ישראל במישור החברתי".

   דיכטר אמר כי התחבר "לחזונו של אריאל שרון ליצור פוליטיקה אחרת שמתחברת למדינה ולא למפלגה. היכן נעלם החזון הזה? האם הוא נדם עם תרדמתו של שרון? קמפיין הבחירות הנוכחי הוא קמפיין של פוסטרים ולא של שום דבר אחר".

   דיכטר רמז למועמדים האחרים ואמר כי "זוהר וניקיון מצד אחד ללא מחויבות לקדימה, ומצד שני פוסטר של קשיחות - לא הצטרפנו כדי להיות חלק מפוסטרים ותדמיות. קדימה נועדה ליצור". הוא סיכם את דבריו ואמר כי "כולנו כאן להעביר מסר חד וברור: למדינת ישראל מגיע יותר. אני מבטיח להמשיך קדימה מתוך תחושת אחריות אישית".

   דיכטר התייחס גם לסקרים הלא מחמיאים לגבי סיכוייו להיבחר ראש המפלגה. לדבריו, "לא הסקרים חשובים לי ואני מאמין שחשוב עתידה של מדינת ישראל. לכן אני כאן ומציג את מועמדותי. נמשיך להיות איתכם ויחד איתכם נביא את השינוי".

   "מי ששם ידו באש, נכווה"

   השר בחן מספר תחומים בהם ייאלץ להתמודד כראש ממשלה, וניסה להציג עצמו כמי שיהווה את ההפך של ראש הממשלה אהוד אולמרט. "לא אטיל פצצות מילוליות על אירן ומחירי הנפט. לא אתעלם ממפת הדרכים שהתקבלה על ידי ממשלת ישראל ולא אחפש פתרונות לא אחראיים בדמות הסכמי מדף". לדבריו, "בצד הפלסטיני אין כרגע גורם שמבקש ליישם את מפת הדרכים ביהודה ושומרון".

   לדעתו של דיכטר, הפתרון מול האיומים על ישראל צריך להיות "מערך הגנה אקטיבי שיאפשר לצה"ל לפעול באופן שונה בעזה ומול החיזבאללה". הוא הוסיף כי "אסור שבין מצרים לישראל תהיה ישות טרור בעלת יכולות צבאיות. בלי לחימה שלהם בטרור ובלי שיפרקו את תשתיות הטרור, אין סיכוי מעשי להתקדם בתהליך".

   בנוגע לתהליך השלום עם סוריה, אמר דיכטר כי "על תהליך להיבחן בשיחות חשאיות ורק אז יהיה ראוי להעלות את הדברים לפני השטח". הוא הציג את משנתו על הקשר בין אירן וסוריה, וטען כי הקשר לא חזק במיוחד. "המנהיגים בדמשק יודעים היטב מהו גודל הסיכון בברית עם אירן. מי שקשר את גורלו עם אירן משול למי ששם ידו באש ומי ששם ידו באש, נכווה", אמר.