מופז: "מתנגד להעלאת הקצבאות"

שר התחבורה אמר בפורום בנושא, כי הוא נגד העלאת קצבאות הילדים, אבל ייתן מענה לחלשים. ש"ס: אם הן לא יועלו - לא נצטרף לקואליציה

פנחס וולף
11/08/2008

שר התחבורה שאול מופז דיבר היום (שני) בפורום שכינס שר האוצר רוני בר-און שעסק בנושא קצבאות הילדים לקראת דיוני התקציב. "אני נגד העלאת הקצבאות באופן גורף, אבל אני מתכוון לתת מענה לחלשים ולמצוא את נקודת האיזון שתחבר אותם למקומות עבודה", אמר. לפני מספר ימים חיזק מופז את קשריו עם בכירי ש"ס ואף נועד עם מנהיגה הרוחני של, הרב עובדיה יוסף, ועם היו"ר אלי ישי.

דובר ש"ס, רועי לחמנוביץ', הגיב לדברי השר מופז והדגיש כי, "ש"ס לא תצטרף לקואליציה חלופית שלא תעלה את קצבאות הילדים. אותנו לא מעניין מי אמר ומה אמר". לדבריו, "השר אלי ישי לא התבטא נגד מהלכים שהם תומכי קצבאות, כמו מימון הזנה, תוכניות תעסוקה ומעונות יום. עם זאת, רק תוספת קצבאות יכול להוציא את האנשים ממצוקתם".

הישיבה עם שר האוצר היתה בהשתתפות ארבעת המועמדים לראשות קדימה ושרי קדימה האחרים. זו היתה ישיבה עקרונית לקראת הדיונים על תקציב 2009. רוני בר און אמר בישיבה כי, "חשוב מאוד להעביר את תקציב המדינה מהפרספקטיבה הכלכלית שיש להתנהג באחריות ולבודד את הכלכלה מהמציאות הפוליטית". לדבריו, "צריך להביא תקציב אחראי ומרוסן שנותן מענה למשק במסגרות אחראיות. אי העברת התקציב לא תיתן למשק להתפתח כמו שהוא צריך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully