ח"כ ביילין: "האנשים בחברון חצי מטורפים"

בפגישה שאירגן ח"כ ביילין בין ארגוני השמאל הפועלים בחברון, הוחלט להגביר נוכחותם בשטח. "המתנחלים לא סופרים את המשטרה"

פנחס וולף
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

ארגוני השמאל יתאחדו במאבקם לקיים הפגנות ופעילויות בחברון וביהודה ושומרון, כך החליטו היום (שלישי) נציגי ארגונים בישיבה שהתקיימה במטה "שלום עכשיו" בירושלים. במסגרת הישיבה שיזם ח"כ יוסי ביילין (מרצ), הוחלט כי הארגונים יגבירו את נוכחותם בשטח, ואת הלחץ על שר הביטחון אהוד ברק ועל השר לביטחון הבפנים אבי דיכטר.

בישיבה השתתפו בין היתר נציגים מארגון "שוברים שתיקה", "בני אברהם", "מחסום ווטש" ו"שלום עכשיו". הם התלוננו על יחס מפלה כלפיהם מגורמי הצבא ועל עליית דרגה בתגובותיהם של המתנחלים על פעילותם. ח"כ ביילין אמר כי "אנחנו רואים החמרה במה שקורה בשטח. זה החור השחור של החברה הישראלית ומה שקורה שם זה בלתי נסבל". לטענתו, "האנשים בחברון חצי מטורפים ועושים את המוות לפלסטינים. אם לא היו הארגונים הללו לא היינו יודעים שזה קורה. יש לנו אחריות על הדברים שקורים שם כחברה, ואסור להשאיר את השטח לחבורה המטורפת הזו".

עוד בוואלה!

הרושם הראשוני קובע: איך עוברים את שלב הראיון הטלפוני?

לכתבה המלאה

"מרחמים על שכני המתנחלים"

מזכ"ל "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר אמר בפגישה כי "מדובר גם בחברון וגם בדרום הר חברון. פעילי הימין לא סופרים לא את המשטרה, לא את הצבא, לא את הפלסטינים ולא את פעילי השמאל. הם עושים מה שהם רוצים". אופנהיימר הוסיף כי "השאלות הן שאלות של קרקעות. הם פועלים באלימות. אני מרחם על הפלסטינים שהם שכנים שלהם".

פעיל השמאל מיכאל מנקין, שהשתתף בפעילויות "שוברים שתיקה" בחברון אמר כי "הופכים אותנו לסוג של דמונים כאלה. אני מרגיש שדמנו הותר שם והמתנחלים מרגישים שיש להם לגיטימציה לתקוף אותנו פיזית".

ח"כ אריה אלדד הגיב לפגישה ואמר כי "האנרכיסטים הזרים והשמאל הקיצוני בישראל משרתים ביודעין את ארגוני הטרור ואינם יכולים לסבול את השקט בחברון". לטענתו, "הם עוסקים בלא הרף בפרובוקציות שמטרתן ליבוי מתיחות, והם חותרים לשפיכות דמים בין יהודים וערבים בחברון כדי שיוכלו לחדש את דרישתם לגרש יהודים מחברון". אלדד קרא למשטרת ישראל להתערב ו"להוציא צווי הגבלה כנגד ארגוני השמאל הקיצוני בישראל כשם שידעו לעשות מול המתנחלים כאשר אלה הואשמו בפגיעה בערבים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully