פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קצין בכיר: "הפלסטינים מאוכזבים מחמאס"

   ראש מנהלת התיאום והקישור לעזה, אל"מ ניר פרס, מסיים היום את תפקידו. "חמאס שואף להקים בעזה נסיכות איסלמית בחסות אירן"

   "חמאס כארגון טרור שואף להקים נסיכות איסלמית קיצונית בתמיכת אירן". כך אמר לוואלה! חדשות אל"מ ניר פרס, שמסיים היום (ראשון) את תפקידו כראש מינהלת התיאום והקישור הישראלית לרצועת עזה. לדבריו, קיים פער בין ציפיות הפלסטינים מחמאס לבין הנעשה בשטח. "הפלסטינים ניסו ללכת עם חמאס בבחירות ולא האמינו שזה מה שיקרה. הם בטח לא חשבו על ההשתלטות האלימה של חמאס וחטיפת שליט, אירועים שזעזעו את הרצועה", הסביר פרס בטקס לסיום תפקידו. את פרס יחליף בתפקיד אל"מ משה לוי.

   "גם חמאס וגם התושבים הבינו שהטרור על ישראל והמעברים פוגע קודם כל ברצועה", אמר פרס. הוא ציין כי "אך לפני מספר חודשים יצאו ראשי חמאס נגד המעברים, אולם חלק מהלחצים להשגת הרגיעה היו על מנת לפתוח אותם מכיוון שהמשק ברצועה מושבת".

   "השקט שיש בו חשיבות לשני הצדדים צריך ללמד את הפלסטינים שיש דרך אחרת", ציין פרס. הוא הדגיש כי על אף הרגיעה החלקית כלפי חוץ, האירועים הפנימיים מלמדים שפניו של חמאס אינם לשלום והוא לא שינה את דרכו האידיאולוגית. "המעצרים אתמול בסג'עייה, בהם נעצרו בני משפחת חליס, שוב מלמדים על אלימות חמאס שלא מאפשר לאף דעה אחרת להישמע ברצועה". פרס סיכם כי על ישראל להיות מפוכחת ולהיערך לכל תרחיש.

   בהתייחסו למורכבות של תפקידו ציין פרס כי המלחמה המתמשכת בטרור ברצועה שזורה בנושאים אזרחיים רבים. "גם במציאות של ירי פצמ"רים פעלנו לשמר את הפתחים לתקווה ולעתיד טוב יותר לשכנינו בעזה כי אלו הם שכנינו והם ימשיכו להיות שם". לדברי פרס, "במפגשים הרבים במינהלת, לא אחת בזמן ירי, אמרתי לפלסטינים שעליהם לבחור במה הם רוצים לעסוק - בקסאם או בפרח. כלומר, בטרור או בכלכלה ופרנסה".