פרשת טלנסקי: הועברו שמות מדליפים אפשריים

פרקליטי רה"מ העבירו לידי מזוז 26 שמות של אנשים שנחשפו לחקירה. אולמרט והגורמים הנוספים הודיעו כי יסכימו להיבדק בפוליגרף

פנחס וולף

עורך הדין אלי זהר, פרקליטו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, העביר הערב (רביעי) לידי היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז את רשימת הגורמים מטעמו של ראש הממשלה שהיו חשופים לחומר החקירה בפרשת מעטפות הכסף. הרשימה, שהועברה במסגרת בדיקת ההדלפות לתקשורת בפרשה, כוללת 26 אנשים, ביניהם הצוות המשפטי של ראש הממשלה וראש הממשלה עצמו. אולמרט והגורמים הנוספים הביעו את הסכמתם להיבדק במכשיר פוליגרף במידה ויתבקשו על ידי החוקרים.

במכתב ששלח זוהר לעו"ד רן נזרי, עוזרו של מזוז, נכתב כי "הפרסומים שהיו בכלי התקשורת עם תמליל מלא של חקירות ראש הממשלה וקטעים נרחבים מחקירת אורי מסר מהווים חצייה של כל הקווים האדומים ואין לעבור עליה לסדר היום, לא זו בלבד שפרסומים אלו מהווים עבירה ברורה של שיבוש מהלכי משפט הם אף עלולים לחרוץ את גורלו של ראש ממשלה מכהן במשפט שדה ציבורי, וזאת עוד לפני שהוחלט על הגשת כתב אישום".

זהר דרש ממזוז לפרסם הודעה מטעמו לפיה "אם יפורסמו חומרים נוספים מחקירתו של ראש הממשלה תיפתח מיד חקירה פלילית נגד המפרסם".

מוקדם יותר הודיע משרד המשפטים כי יפתח בחקירה בנוגע להדלפות הרבות בפרשת המעטפות בה חשוד ראש הממשלה אהוד אולמרט. "נבחנות על ידינו האפשרויות לקיום חקירה של מקור העברת החומר לתקשורת, על רקע החשש לפגיעה בטוהר ההליך השיפוטי". בהודעת משרד המשפטים נמסר כי הם מבקשים מפרקליטי ראש הממשלה להעביר לידיהם את שמות כל האנשים שנחשפו לחקירה.

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמר בתגובה כי "אנו מצפים מהיועץ המשפטי לממשלה שיורה כעת על פתיחה מיידית של חקירת ההדלפות שכל מטרתן לפגוע בראש הממשלה. כל הקווים האדומים כבר נחצו החקירה הפכה כבר מזמן לחגיגה בה כל האמצעים כשרים, ומדובר בהדלפות מגמתיות שכל מטרתם לפגוע בראש ממשלה מכהן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully