חוות דעת: רוצח פלינר כשיר לעמוד לדין

האות להמשך משפטו של ת' בן ה-17 ניתן, לאחר הערכה פסיכיאטרית בבית החולים אברבנאל, שקבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין

נתיב נחמני
21/07/2008

רופאי בית החולים הפסיכיאטרי "אברבנאל" קבעו היום (שני) כי ת', הנער בן ה-17 המואשם ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני כשנתיים, שפוי וכשיר לעמוד לדין. מחר בבוקר יתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בהארכת מעצרו.

בשבוע שעבר דחה בית המשפט את הקראת כתב האישום במשפטו של ת', עד לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית סופית לגביו. בדיון אז אמר ת' שהוא מצטער ו"רוצה לבקש סליחה מהמשפחה". הוא נכנס לאולם כשהוא חובש כיפה, וקומם עליו את בני משפחתה של פלינר שצעקו לעברו "איך אתה לא מתבייש?! מה, חזרת בתשובה?!". לשאלת כתב אם הוא "משוגע" ענה ת' בשלילה.

ת' סיפר כי איננו זוכר את יום הרצח והתייחס בגסות לצלם שביקש לצלמו מקרוב. עורכי דינו משה ושירה מרוז אמרו אז לוואלה! חדשות כי על אף שלא התקבלה חוות דעת פסיכיאטרית רשמית, "אין ספק שלמרשנו יש בעיות נפשיות קשות. הוא מאוד מבולבל, הוא כל הזמן טוען שהוא לא מאמין שהוא גרם לכל זה והפך שני ילדים ליתומים".

ת' בן ה-17 מואשם בעבירת רצח אותה ביצע לכאורה כשהיה בן 15 ושלושה חודשים בלבד. בכתב האישום נטען, כי ביום הרצח נטל ת' זוג כפפות שחורות וסכין קומנדו השייכת לאביו מארון הבגדים של הוריו, ויצא מביתו. כשהגיע לבית משפחת פלינר, דפק על דלת הכניסה מכיוון שנראה הבית יפה בעיניו. כשפתחה לו פלינר את הדלת, דרש ש"תוציא את כל הכסף" ודקר אותה פעמיים בבטנה, השליך את הנדן לרצפה וברח מהמקום. כתוצאה מהדקירות התמוטטה פלינר לעיני ילדיה הקטנים, שרצו לעברה כששמעו את זעקותיה. פלינר מתה מאוחר יותר בדרכה לבית החולים כתוצאה מדימום פנימי.

  • ענת פלינר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully