פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רגע לפני העסקה: פרס חנן את קונטאר

   נשיא המדינה עדכן את בני משפחת גולדווסר ורגב במהלך. "אין בהחלטתי משום סליחה או מחילה לרוצח". צבי רגב: "מקווה שהשנתיים הקשות יסתיימו בבוקר"

   נשיא המדינה שמעון פרס אישר אמש (שלישי) סופית את חנינתם של סמיר קונטאר וארבעת האסירים הלבנונים הנוספים חאדר זידאן, מאהר כוראני, מחמד סרור וחוסיין סלימאן שצפויים להשתחרר מחר בבוקר במסגרת עסקת השבויים. מיד לאחר שחתם על החנינה, פרס התקשר למשפחות גולדווסר ורגב ועדכן אותם במהלך. במכתב לשר המשפטים דניאל פרידמן כתב פרס: "עשיתי שימוש בסמכות החנינה לשם שחרור החיילים החטופים, אהוד גולדווסר ואלדד רגב". לדבריו, "אין בהחלטתי משום סליחה או מחילה לרוצחים על מעשיהם הנתעבים. אינני שוכח ואינני סולח".

   בתוך כך, צבי רגב, אביו של אלדד רגב, אמר לוואלה! חדשות כי "אף אחד לא יודע מה עלה בגורלם של הבנים, זה דבר שהדעת אינה יכולה לתפוס. הבן נמצא באיזה מקום לא ידוע, וכמובן שזה מצב מאוד קשה עבורנו. אני מקווה שבבוקר ייסגר הפרק הקשה". בני המשפחה מכונסים עתה בבית המשפחה בקריית מוצקין בציפיה דרוכה לקראת העסקה מחר.

   מוקדם יותר אתמול, נועד פרס עם בני משפחת הרן ועדכן אותם על כוונתו לחון את קונטאר. רוני קרן, אחיו של דני הרן, אמר כי "אמרתי לנשיא שיסתכל לי בעיניים. אני קם בבוקר ואומרים לי שהרוצח שעמד מאחורי רציחתו של אחי הולך הביתה". בני המשפחה הוסיפו כי הם מודעים לדילמה העומדת בפני פרס. במהלך הפגישה, הם הסבירו לנשיא על תחושות הזעם והכאב שהם חשים נוכח שחרור קונטאר.