חופש ביטוי באונ' חיפה? לא לראיד סלאח

אוניברסיטת חיפה אסרה על השייח' להיכנס לתחומה ולשאת דברים בפני סטודנטים ערבים. האונ': "סלאח הסית בעבר נגד המדינה"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

הנהלת אוניברסיטת חיפה לא אפשרה לראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, השייח' ראיד סלאח, להיכנס לתחומי האוניברסיטה ולשאת הרצאה בפני סטודנטים ערבים. סלאח הוזמן ביום שני על ידי תנועת "איקרא", המזוהה עם התנועה האיסלמית, לשאת דברים במסגרת "שבוע הצניעות" שמארגנים הסטודנטים המזוהים עם התנועה, אולם האוניברסיטה אסרה עליו להיכנס.

לטענת תנועת "איקרא", הנהלת האוניברסיטה אף אסרה עליה להציג קלטת וידאו שבה נראה השייח' סלאח. "ההתנהגות הזו של האוניברסיטה הינה המשך למדיניותה הקודמת, שאותה אנו מגנים בתוקף", נכתב בכרוז של 'איקרא'. "מדובר בסוג של מצור מחשבתי, שאף בן אדם אינו יכול לקבל".

"השייח' סלאח נחשב לאחד המנהיגים הבולטים במגזר הערבי, ועל כן אנו רואים בכך פגיעה קשה בזכויות של חלק נכבד מהמגזר הערבי במדינה", נכתב עוד. תנועת 'איקרא' קראה לכל התנועות והמפלגות הערביות לנקוט צעדי הזדהות ומחאה עימה וזאת בשל "הפגיעה המסוכנת בזכויותיו ובחירותו של הציבור הערבי".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי "לאור ניסיון העבר בו השתמש השייח' ראיד סלאח בבמה שניתנה לו על מנת להשמיע דברי הסתה נגד מדינת ישראל ומתוך דאגה לשלום הציבור, החליט דיקן הסטודנטים, לאחר התייעצות עם הנהלת האוניברסיטה, לא לאשר את השתתפותו בפעילות ציבורית בשטח הקמפוס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully