בוטלו 2 כתבי אישום בפרשת האונס בעין גדי

הפרקליטות חזרה בה מכתבי האישום נגד שני חשודים באונס תיירת. משפטו של הנאשם השלישי, החשוד באונס חברתה, ימשך

נתיב נחמני
07/07/2008
אסור להשתמש

(צילום ארכיון שצולם על ידי הנאשמים)

הפרקליטות הודיעה היום לעורכי דינם של רון רודיטי ובן אבר, שהואשמו באונס תיירת בעין גדי, כי בכוונתה לבקש מבית המשפט לחזור בה מכתב האישום שהוגש כנגדם, בשל קשיים בעדות המתלוננת. משפטו של הנאשם השלישי, דן להב, המואשם באונס חברתה של המתלוננת הראשונה, ימשך כמתוכנן.

שתי התיירות בנות ה-18 התלוננו כי ב-14.4.08, בלילה לפני שהיו אמורות לחזור לארצן, הן נאנסו בידי שלושת הצעירים. רודיטי ואבר הואשמו באונס אחת מהן ולהב נאשם באונס חברתה. במהלך החקירה עומתו המתלוננות עם החשודים ואלו האחרונים הכחישו את המיוחס להם לאורך כל הדרך.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר

"המתלוננת לא זוכרת דבר"

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגבות מהמתלוננות עדות מוקדמת, כיוון שאלו ביקשו לעזוב את הארץ כפי שתכננו. שלושה ימים לאחר האונס לכאורה נגבתה עדותן, והן עזבו. הבעיה החלה כאשר אחת מהן, שטענה שנאנסה בידי רודיטי ואבר, טענה שהיא שכחה את האירוע וכי היא אינה זוכרת דבר. לדבריה, יש לה רק הבזקי זכרונות מהאירוע. במקביל לעדויות המתלוננות במשטרה הציגו סרטונים שצולמו במצלמת הטלפון הנייד של החשודים. בסרטונים הם נשמעו אומרים דברים שהתפרשו כאיום לאונס ולכן הוחלט להמשיך עם הגשת כתב האישום.

היום טוענים בפרקליטות כי לאחר שבחנו את פרוטוקול העדות המוקדמת, הוחלט שעדותה המסתייגת של המתלוננת הראשונה תקשה על התביעה לבסס הוכחות על האישומים מעבר לכל ספק סביר ולכן החליטו למשוך את כתבי האישום נגד השניים.

לדברי עו"ד רחל תורן, שייצגה את אחד הנאשמים יחד עם עורכי הדין אהרון שליין ואריאל סלטו, ההחלטה התקבלה בעקבות שימוע שקיימו הצדדים לפני כחודש עם פרקליטת מחוז הדרום, יסכה ליבוביץ'. "במהלך השימוע פירטנו את המצב הראייתי-משפטי וטענו שלא מדובר בסדקים ראייתית אלא בעלילת שווא", אמרה עו"ד תורן לוואלה! חדשות. "אני מברכת על החלטת הפרקליטות. בנסיבות העניין. זאת הייתה החחלטה היחידה שצריך היה לקבל ולמעשה מדובר בהחלטה בלתי נמנעת", אמרה.

עו"ד גיורא זילברשטיין, שייצג את אחד הנאשמים, אמר לוואלה! חדשות כי "הצדק יצא היום לאור. חשוב במצב כזה לשבח את הפרקליטות על ההגינות שהפגינה כשמשכה את כתב האישום".

  • אונס
  • עין גדי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully