האם המדינות העשירות ידאגו ליבשת הענייה?

מנהיגי מדינות ה-G8 יתכנסו לפגישת פסגה ביפן. ג'ורג' בוש: "הגיע הזמן שהמדינות העשירות יעשו משהו לגבי העוני במדינות המתפתחות באפריקה"

רויטרס

האם אכן המדינות העשירות בעולם ידאגו לתושבי המדינות העניות בעולם? מנהיגי ה-G8 (שמונה המדינות המתועשות והעשירות בעולם) צפויים לדון בבעיות המדינות העניות ביותר בכינוס הפסגה השנתי שייערך בצפון יפן באי הוקאידו.

מנהיגי ארצות הברית, יפן, צרפת, אנגליה, גרמניה, קנדה, איטליה ורוסיה ינסו לשכנע את מנהיגי מדינות אפריקה כי הם אכן מתכוונים להכפיל את הסיוע הכספי שיוענק למדינות העניות כפי שהבטיחו בכינוס הקודם. ארגון ה-G8 הזמין שבעה מנהיגים ממדינות אפריקה להצטרף לטקס הפתיחה שיתקיים במלון מפואר באי הוקאידו.

שינויי מזג האוויר וההתחממות הגלובלית, מחירי הנפט שממשיכים לעלות והמשבר הכלכלי בעולם שפוגע בעיקר במדינות החלשות, הם הנושאים העיקרים שידונו בהם שמונת המנהיגים של המדינות העשירות במהלך שלושת הימים הקרובים. נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש אמר כשהגיע ליפן "כי הגיע הזמן שהמדינות העשירות יעשו משהו לגבי העוני במדינות המתפתחות באפריקה".

היום יקיימו מנהיגי מדינות ה-G8 שיחות עם מנהיגי אלג'יריה, אתיופיה, גאנה, ניגריה, סנגל, דרום אפריקה וטנזניה. בכינוס הפסגה שהתקיים ב-2005 החליטו מנהיגי הארגון כי יש להכפיל את הסיוע הכספי שניתן לאפריקה עד שנת 2010 במטרה להילחם בעוני העולמי. אולם דו"ח שפורסם על ידי מדינות אפריקה בחודש שעבר מראה כי כדי לעמוד בהתחייבות זו יש להעביר עוד 40 מיליארד דולר. דו"ח של הבנק העולמי שפורסם בשבוע שעבר העריך כי כ-105 מיליון בני אדם עלולים להגיע למצב של עוני כתוצאה מעליית מחיר המזון, מתוכם 30 מיליון ביבשת אפריקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully