מיוחד: עסקת השבויים

נועם שליט: הסיוט של המשפחות הסתיים

סירב לקשר בין העסקה עם החיזבאללה לשיחרור בנו. תמיר: "אם היינו יודעים שאישור העסקה פוגע בשליט, לא היינו מאשרים אותה"

אייל דץ
29/06/2008

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, אמר הערב (ראשון) לוואלה חדשות! כי הוא מברך על סיום הסיוט של משפחות רגב וגולדווסר. לדבריו, אין לקשר בין העסקה ובין שחרור בנו. " אין טעם להתייחס למשא ומתן עם חמאס, במיוחד שככל הידוע לנו , מלבד הסכם הרגיעה אין שום התקדמות במשא ומתן".

שרת החינוך יולי תמיר (עבודה) התייחסה אף היא להשלכות של העסקה עם החיזבאללה על שחרורו של שליט. בראיון לערוץ 10 אמרה תמיר כי " "אם היינו חושבים שאישור העסקה פוגע בגלעד שליט, לא היינו מאשרים אותה".

כשנדרשה לפרט, אמרה כי "אנחנו במצב רגיש וצריך להסתפק בהחלטה שלנו ולא לנדב מידע". גם יו"ר מרצ, חבר הכנסת חיים אורון התייחס לעניינו של החייל החטוף גלעד שליט. בנאומו בועידת מר"צ אמר אורון כי "המחיר לשחרורו יהיה קשה בעשרות מונים, אך יש לשלמו על מנת להחזיר את גלעד הביתה".

בכיר בחמאס: סירבנו להצעה ישראלית

בתוך כך, בכיר בחמאס מסר היום לעיתון "אל-חיאת" כי חמאס סרב להצעה ישראלית, כי תשחרר 450 אסירים מהארגון במסגרת עסקת שליט. הבכיר אמר כי הממונה על המגעים לשחרור החיילים החטופים מטעם ישראל, עופר דקל, הודיע למתווכים המצריים כי ישראל מוכנה לשחרר 450 אסירים בתנאי שכולם חברים בחמאס ולא בארגונים אחרים. "המצרים עדכנו אותנו בתנאים של ישראל ואנו אמרנו כי אנו מסרבים לתנאים אלו", הוסיף הבכיר. לדבריו, ישראל מכשילה את עסקת חילופי השבויים. "אנו לא ממהרים לגבש עסקה יש לנו זמן וסבלנות עד שנגיע לעסקה טובה".

הבכיר גילה עוד כי ישראל מסרבת לשחרר מספר אסירים, ביניהם בכירי חמאס יחיא סנוואר ורוחי מושתהא, בכיר פתח מרוואן ברגותי והאסיר הלבנוני סמיר קונטאר. לדברי הבכיר, ישראל עומדת על כך שקונטאר ישוחרר במסגרת עסקה עם חיזבאללה. לדברי הבכיר, ישראל לא תוכל לעצור מחדש את האסירים הפלסטינים שישוחררו בעסקת שליט. "אחד מסעיפי ההסכם קובע כי יוסרו כל סעיפי ההאשמות המשפטיות נגדם ולכן אין שום סיבה לעצור אותם מחדש".

בתוך כך, מקור מצרי בכיר מסר לעיתון כי ישראל הציעה למצרים להעביר אסירים פלסטינים עם דם על הידיים לעזה או לחו"ל, אולם המצריים וחמאס דחו את ההצעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully