וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית עכו מתעקשת: מי הים נקיים

קובי מנדל

26.6.2008 / 7:01

משרד הבריאות אסר את הרחצה בחופי העיר בשל זיהום, אך העירייה מתעקשת שבדיקות המים תקינות. בית המשפט נדרש להכריע

עיריית עכו עתרה שלשום (שלישי) לבג"ץ בבקשה למתן צו ביניים וקיום דיון דחוף נגד החלטת מפקח הרחצה במחוז הצפון במשרד הפנים, נחום דוד, לאסור הרחצה בחופיה המוכרזים. דוד החליט לסגור את חוף התמרים, ארגמן צפון ודרום דתי למשך שבוע. החופים נסגרו עוד טרם החלטה זו למשך שבועיים בתחילת החודש.

משרד הבריאות והפנים טוענים כי קיים חשש שהים מזוהם, בגלל שפכים שמוזרמים ממתקן לטיהור שפכים בכרמיאל לנחל הנעמן, ומגיעים למי הים. כבר שבע שנים שהרשויות סוגרות לסירוגין את החופים בעכו בעת עונת הרחצה בכפוף לבדיקות המים, אך בניגוד לשנים קודמות, הוחלט לאסור את הרחצה לחלוטין.

עד להכרעה בעתירה, עורכי הדין אדם פיש וגילי שפר, המייצגים את העירייה, ביקשו צו ביניים המורה על פתיחת חופי הרחצה בכפוף לתוצאות תקינות של מי הים בחופים הללו. המבקשים בשם עיריית עכו ביקשו לקיים דיון דחוף במיוחד, שכן עונת הרחצה בחופים נמצאת בעיצומה, בייחוד בתקופת החופש הגדול.

עיריית עכו ציינה בעתירה כי מאז חודש מאי השנה, נערכות באופן קבוע דגימות מי ים מחופי העיר פעמיים בשבוע, והתוצאות נמצאות תקינות באופן רציף. עורכי הדין טוענים כי החלטת מפקח הרחצה במשרד הפנים ניתנה בחוסר סמכות, נעדרת תשתית עובדתית והינה בלתי סבירה באופן המביא לפגיעה משמעותית בזכויות עיריית עכו ותושביה.

לטענתם, סגירת החופים מהווה "פגיעה קשה בזכויות התושבים להינות ממשאב הטבע המצוי בתחומה של עירם". עורכי הדין הוסיפו כי שר הפנים עדיין לא נתן פתרון מערכתי כולל לבעיית שפיכת מי השפכים לים, מהמכון לטיהור שפכים בכרמיאל.

עיריית עכו הדגישה כי על אף שהאינטרס הבריאותי קודם לכל, הוא "אינו חזות הכל". בעתירה נכתב כי "המשיבים אינם רשאים לסגור את חופי הרחצה בעכו לשם שמירה על בריאות הציבור, בשעה שקיימים פתרונות חלופיים להגנה על בריאותם".

מעיריית עכו נמסכו כי אם הבדיקות לא היו תקינות, היה זה האינטרס שלה לאסור את הרחצה. ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי אמר שאין הוא יכול לעבור על סגירת החופים על סדר היום. "זו פגיעה קשה באיכות תושבי עכו", הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully