וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקלה במסדר הזיהוי: "השודד המרדים" שוחרר

נתיב נחמני

17.6.2008 / 17:16

מספר מוכרים זיהו אדם שסימם ושדד את חנויותיהם, אך תקלה טכנית במסדר הזיהוי הביאה לשחרורו. עורך דינו: "במשטרה עשו תקלה"

פזיזותם של שוטרי תחנת מגרש הרוסים בירושלים הביאה היום לשחרורו של "השודד המרדים", שנעצר לאחר חודש של חיפושים. טעות טכנית בעריכת מסדר הזיהוי הביאה לכך שהאיש שנחשד כי הוא השודד, זוכה מהחשד.

במשך למעלה מחודש חיפשה המשטרה אחר האדם שזכה לכינוי "השודד המרדים". על פי החשד, אותו שודד נהג להיכנס לחנויות שונות ברחבי הארץ, להתחבב על המוכרים ואז לטשטש את חושיהם באמצעות סם מרדים שהחדיר לכוסות השתייה שלהם. כך, על פי החשד, הוא שדד כספים מעשרות חנויות ומכיסי המוכרים.

לאחר חיפושים ארוכים, החליטו במשטרה לפרסם את תמונתו של השודד המרדים לכאורה, שצולמה במצלמות האבטחה של אחת החנויות שנשדדו. ביום חמישי האחרון, הגיע מאיר אבן לתחנת המשטרה וטען כי הוא האיש בתמונה - ונעצר. בחקירותיו אמנם הודה אבן בעשרות מקרי גניבה, אך טען בתוקף כי לא סימם איש וכי הוא לא אותו שודד שהם מחפשים. לצערו, כשציין באילו חנויות ביצע את מעשי הגניבה, הסתבר כי שתיים מהן נשדדו על ידי השודד המרדים. כך לכאורה הפליל את עצמו.

למחרת הובא אבן להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים שם טען נציג המשטרה כי בידיו ראיות לכך שאבן ביצע עשרות מעשי שוד בחנויות בירושלים, תל אביב, באר שבע וערים נוספות. בית המשפט קיבל את הטענות, קבע כי קיים חשד סביר להאמין שאבן הוא השודד אותו הם מחפשים והורה להאריך את מעצרו בחמישה ימים - עד להיום.

הבוקר הובאו ארבעה מבעלי החנויות שנשדדו לתחנת המשטרה במגרש הרוסים שבירושלים, שם ערכו להם מסדר זיהוי על פי תמונות. שניים מהם זיהו את אבן. למרות זאת, אבן שוחרר בערבות וככל הנראה יואשם רק בגניבה.

הגרסאות סותרות

לטענת עורך דינו של אבן, אילן אזולאי, למסדר הזיהוי אין כל תוקף כיוון שנערך שלא בנוכחותו. עו"ד אזולאי הפנה את הטענה לחוקרים, שביקשו להתייעץ על כך עם הפרקליטות. לאחר אותה התייעצות, הוחלט להאשים את אבן רק במקרי הגניבה בהם הודה בחקירותיו. "במשטרה עשו תקלה ובגלל זה בפרקליטות החליטו שיש לגנוז את תיקי השוד שיוחסו למרשי", אמר אזולאי לוואלה! חדשות. לטענתו, השוטרים פעלו בפזיזות מכיוון שרצו למהר ולסגור את התיק וללכת איתו לבית המשפט, מאחר שזהו יום מעצרו האחרון.

טענת המשטרה שונה לגמרי מזאת של אזולאי. מהמשטרה נמסר כי האנשים אכן זיהו אותו כאחד שגנב מהם, אך לא כזה שהרדים אותם. עוד נמסר, כי הסיבה שבגינה פנו החוקרים לפרקליטות, היא מכיוון שתמונתו של החשוד כבר פורסמה באמצעי התקשורת ועלה החשש שעצם פרסום התמונה יפגע באוביקטיביות של המסדר. לטענתם הפרקליטות נתנה תוקף למסדר, והסיבה שהוחלט כי יש לייחס לו רק את עבירות הגניבה, היא חומר הראיות שיש ברשותם תומך בכך, בנוסף להודאתו.

לכאן או לכאן, מאיר אבן שוחרר היום בערבות עצמית וצפוי כי יוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות גניבה בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully