נשיא סנגל קורא להפסקת אש בעזה

עבדוליי ואד, המכהן גם כיו"ר ארגון המדינות האיסלמיות, מנסה בנוסף לגשר בין הפתח והחמאס. הוא עתיד לבקר בישראל וברשות בקרוב

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
09/06/2008

נשיא סנגל עבדוליי ואד קרא היום בצהרים (שני) לחמאס ולישראל להגיע להפסקת אש. ואד אמר את הדברים לאחר פגישה עם נציגי חמאס ופתח. "אני קורא לישראל ולחמאס להגיע להפסקת אש מיידית", קרא ואד, "על התקפות ישראל ברצועת עזה, וירי חמאס לעבר ישראל להיפסק מיד". דובר חמאס אמר בתגובה לקריאה, כי תנועתו מסכימה להפסקת אש בתנאי שישראל תפסיק ההתקפות ותסיר את המצור מהרצועה.

ראש הממשלה אהוד אולמרט צפוי לכנס מחר ישיבת התייעצות מיוחדת בנוגע למדיניות ישראל בעזה. בישיבה ישתתפו שרת החוץ ציפי לבני, שר הביטחון אהוד ברק, ראש השב"כ, הרמטכ"ל וגורמי ביטחון נוספים. במידה שיתקבלו החלטות הישיבה, הן יובאו לאישור הקבינט הביטחוני ביום רביעי הקרוב.

גישור אפשרי בין פתח לחמאס

ואד, היו"ר הנוכחי של ארגון המדינות האיסלמיות, משמש גם כמגשר בין תנועות הפתח והחמאס, בניסיון ליצור שיתוף פעולה בין השתיים בנוגע לשלום עם ישראל. ואד הוסיף כי הוא עתיד לבקר בקרוב בישראל, בגדה המערבית ובעזה ולהיפגש שנים עם הצדדים. שני הפלגים הפלסטיניים הצהירו בשבוע האחרון כי הם מוכנים לחדש הדיונים ביניהם לאחר מספר חודשים של נתק.

תימן שימשה בחודש מרץ האחרון כמגשרת בין הצדדים הפלסטינים, וקראה לחמאס להשיב השליטה בעזה לפתח. נציגי הליגה הערבית תמכו בקריאת תימן, אך בחמאס טענו כי הם מוכנים לקיים דיונים רק ללא תנאים מוקדמים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully