וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אבו מאזן: יש צורך בדיאלוג בין פתח לחמאס

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

9.6.2008 / 14:26

בפגישה עם נשיא מצרים חוסני מובארק בקהיר דנו השניים בהצעת הרגיעה המצרית. אבו מאזן הבהיר בתום הפגישה כי הוא שולל כל פעולה צבאית מצד ישראל ברצועה

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נועד הבוקר בקהיר (שני) עם נשיא מצרים חוסני מובארק ודן עימו בהתפתחויות האחרונות בזירה הפלסטינית. בדברים שאמר לרשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" אמר אבו מאזן כי הפתרון למצב בעזה הוא דיאלוג בין פתח לחמאס, אבו מאזן הוסיף כי הוא שולל ומתנגד לכל פעולה צבאית מצד ישראל ברצועת עזה.

שני המנהיגים דנו גם בהצעת הרגיעה המצרית שטרם זכתה לתגובה ישראלית רשמית, ובמשא ומתן המתנהל בין ישראל לפלסטינים. בנוסף דנו מובארק ואבו מאזן בשיחות הפיוס הלאומי שנערכות בבירת סנגל בחסות נשיא סנגל עבדאללה וואד.

לפי הדיווחים, אבו מאזן עדכן את מובארק בפרטי פגישתו השבוע עם ראש הממשלה אהוד אולמרט. טרם בואו לקהיר, נפגש אבו מאזן בסעודיה עם המלך עבדאללה כחלק ממסע במדינות ערב בו מציג אבו מאזן את יוזמת הפיוס שלו עם חמאס.

נשיא סנגל קרא לחמאס ולישראל להתחיל בהפסקת אש בשעה 15:00 בצהריים. חמאס ברך על קריאתו של הנשיא הסנגלי ומסר כי "חמאס מוכן להפסקת אש אם ישראל תתחייב להסיר את המצור ולהתחייב להפסקת אש הדדית".

בתוך כך צפויה להתקיים בשבוע הבא בישראל פגישה משולשת בין שרת החוץ ציפי לבני, הממונה על המשא ומתן ברשות אבו עלא, ושרת החוץ האמריקאית קונדוליסה רייס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully