סופר בריטי: ההודים משתלטים על בריטניה

הלורד ג'פרי ארצ'ר, סופר ספרי המתח הפופולרי וחבר לשעבר במפלגה השמרנית בבריטניה חוזה כי קרב היום בו יכהן ר"מ הודי במדינה

טלי גולדשטין
03/06/2008

בריטניה נכבשת על ידי הודים ויום אחד יכהן בראשה ראש ממשלה הודי, כך אמר היום (שני) סופר ספרי המתח המצליח הלורד ג'פרי ארצ'ר. מהגרים הודים "עושים מה שהיהודים עשו לפני 30-40 שנים" וחודרים לפוליטיקה הבריטית, הוסיף ארצ'ר, לפי דיווח ה"טלגרף" הבריטי.

לשעבר סגן יו"ר המפלגה השמרנית בבריטניה, ארצ'ר אמר את הדברים בעת ביקור בהודו, בה הוא נמצא בימים אלה במהלך מסע קידום מכירות ספרו האחרון " A Prisoner of Birth”.

כנשאל האם הוא רואה שינוי כלשהו בבריטניה, ענה ארצ'ר: "שינוי עצום. היא עומדת להיכבש על ידי הודים. ואני לא מתלוצץ. מה שאתם ההודים עושים, עשו היהודים לפני כארבעים שנים כשהגיעו לאנגליה לאחר המלחמה. הם נכנסו לפרלמנט. ההודים כיום משתלטים על המועצות המקומיות. הם מכהנים כראשי ערים בכל רחבי אנגליה", הוסיף. ארצ'ר אמר למראיינו: "אתה צעיר דייך על מנת להיות עד לראש ממשלה הודי באנגליה".

הקריירה הפוליטית של ארצ'ר החלה בגיל 29 כשנבחר מטעם המפלגה שמרנית לייצג בפרלמנט את מחוז בחירה בלינקולנשייר. לאחר שכתיבתו הנחילה לו פרסום. הוא התמנה לסגן יו"ר המפלגה השמרנית בממשלת מרגרט תאצ'ר, קיבל בשנת 1992 תואר "לורד" (ברון ) למשך חייו מאת ג'ון מייג'ור ונבחר על ידי המפלגה כמועמד לראשות העיר לונדון בבחירות של שנת 2000. ארצ'ר נאלץ לפרוש מן המירוץ כשהתגלה שהוא עומד לפני אישום בשבועת שקר. ביולי 2001 נמצא ארצ'ר אשם ונשפט למאסר בן ארבע שנים. ביולי 2003 שוחרר ארצ'ר על תנאי, אחרי שריצה מחצית מעונשו.

בין ספריו שתורגמו לעברית ניתן למצוא את "דין פרוטה", "עניין של כבוד", "קין והבל", "המעצמה השביעית" ו"תמונה כוזבת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully