וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בקרוב מאוד נדע אם להקדים את הבחירות"

פנחס וולף

28.5.2008 / 14:21

דקות לאחר קריאתו של ברק לרה"מ להתפטר, הגישה מפלגת העבודה הצעה לפיזור הכנסת. קדימה: "מוטב שברק לא ישיא עצות"

גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: ענת ברק)

מפלגת העבודה הגישה בצהרים (רביעי) הצעת חוק לפיזור הכנסת ביוזמת חברי הכנסת אופיר פינס, איתן כבל, שלי יחימוביץ' ודני יתום, ובתיאום עם יו"ר המפלגה אהוד ברק. פחות משעה לאחר שברק קרא לראש הממשלה אהוד אולמרט להתפטר או להשעות את עצמו, אמר ח"כ פינס, כי "במצב שנוצר ראש הממשלה לא יכול להמשיך בתפקידו".

לדבריו, "אם קדימה לא תחליף אותו בהקדם ותקים ממשלה חלופית, אנחנו נקדם את הצעת החוק לקביעת מועד מהיר ומדויק לבחירות. במושב הזה או שתקום מממשלה חלופית או שתפוזר הכנסת".

יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל אמר, כי "אם עד סוף מושב הקיץ לא נגיע לאן שאנו שואפים מבחינת הדרישה שלנו מראש הממשלה, נידרש להקדים את הבחירות. ברק הבין שחייבת להיות אמירה שמאחוריה תהיה גם פעולה". כבל אף אמר כי "יש מצב בו נדע אפילו תוך שבוע-שבועיים אם מקדימים את הבחירות".

"ברק בחר באמירה עמומה"

כבל התייחס לטענה כי ברק כבר השמיע דברים דומים במסיבת העיתונאים שערך בשדות ים, בה קרא לאולמרט להסיק מסקנות בעקבות דו"ח וינוגרד. לטענתו, "יש הבדל בין האמירה של ברק בשדות ים בקשר לווינוגרד לבין האמירה כעת". לדבריו, "בשדות ים היו יותר מדי 'אימים' וכעת יש פעולה מעשית וחובת ההוכחה היא עלינו".

סיעת הליכוד פרסמה הודעה בעקבות מסיבת העיתונאים של ברק בה נאמר: "די לתמרונים הפוליטים. האתגרים הגדולים העומדים בפני המדינה מחייבים הליכה לעם והקמת ממשלה חדשה וחזקה. הליכוד קורא לכל סיעות הבית, מימין ומשאל, לקבוע מועד מוסכם לפיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות".

יו"ר המפדל ח"כ זבולון אורלב אמר כי "קיים חשש שמצב שדות ים יחזור על עצמו, וברק שוב ייכשל בהבטחות סרק, במקום לנקוט במעשה פוליטי נחרץ שיביא לסיום כהונת אולמרט ולהקדמת הבחירות. ברק בחר באמירה עמומה ונטולת לוח זמנים".

ח"כ ישראל כץ (ליכוד) אמר כי "נוכח קריאתו של שר הביטחון כי ראש הממשלה אינו מסוגל לנהל את ענייני החוץ והביטחון של ישראל, מוטל עליו להתפטר מתפקידו ולאפשר בחירות חדשות והרכבת ממשלה חדשה".

חברתו לסיעה של אולמרט, ח"כ רונית תירוש, אמרה כי "אהוד ברק אינו מצליח לנהל את מפלגתו ולפיכך מוטב שלא ישיא עצות איך ועל ידי מי תנוהל סיעת קדימה".

חברו לסיעה של ברק, ח"כ יורם מרציאנו, בחר דווקא לתקוף אותו על דבריו: "אין כאן שום אמירה חדשה. ברק לא נתן מועד ומעבר לכך, כל אדם הוא חף מפשע עד שתוכח אשמתו וזה כולל את ראש הממשלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully