"עבודות שירות לשוטר שהניח מטעני חבלה"

הפרקליטות ביקשה שלא לגזור מאסר על השוטר שהפך עד מדינה בפרשת השוטרים שהניחו מטענים נגד מבוקש של המשטרה בנהריה

  • נהריה
  • עבריינים
קובי מנדל

הפרקליטות ביקשה היום (חמישי) מבית המשפט המחוזי בחיפה להטיל עונש של עבודות שירות על השוטר שהפך עד מדינה בפרשה בה הניחו שוטרים מטעני החבלה מתחת למכוניתו של היעד המשטרתי המבוקש מיכאל מור בנהריה. זאת משום שאילולא ההסכם איתו, הפרשה לא היתה נחשפת.

בטיעונים לעונש ציינה נציגת המדינה, כי "הנאשם חבר יחד עם שוטרים אחרים מהיחידה המרחבית גליל להניח מטענים בביתם של עבריינים בנהריה. לצורך זה, הכין הנאשם יחד עם שוטרים אחרים מטעני חבלה".

מטעני החבלה הונחו בביתו של אחד העבריינים, בו שהו באותה עת אם ובנה בן ה-10, וכן ברכבו של אשת עבריין אחר. הנאשמים לא הסתפקו בהנחת המטען, אלא הוסיפו כדורי עופרת.

הפרקליטות גם טענה, כי אין מדובר במעידה של רגע, אלא במעשים שתוכננו על ידי השוטר וחבריו במשך תקופה ארוכה. "מדובר באנשי משטרה שאימצו לעצמם נורמות של ארגון פשיעה הן ביחס לתכנון והן ביחס לאופי המעשים... הם לקחו את החוק לידיים וחצו את הקווים".

"הנאשם הוא שוטר מצטיין"

עם זאת, ביקשה נציגת המדינה לכבד את הסכם עד המדינה שנחתם עם השוטר. "הגענו להסדר לאחר שנחתם עם הנאשם הסכם עד מדינה שהביא לחשיפת הפרשה שהינה חמורה - אחת הפרשות החמורות שידעה עד היום משטרת ישראל", ציינה. "אפשר לומר היום שלולא חתימת הסכם עד המדינה יתכן שהפרשה לא היתה נחשפת".

עורך דינו של השוטר טען, כי "אלמלא הודאת הנאשם במסגרת הסכם עד המדינה, ספק אם היו ראיות נגדו וכנגד האחרים. הסכם עד המדינה נחתם בשעה שהנאשם לא היה מיוצג, ויש לי יותר מייסוד להניח שאילו היה מיוצג היה מקבל חסינות מלאה כפי שקורה פעמים רבות בהסכמי עדי מדינה".

עורך הדין ציין גם, כי הנאשם שירת 14 שנים בהצטיינות במשטרה, נשוי ואב לשלושה ילדים. "בשבעת החודשים האחרונים מאז נחשפה הפרשה הוא לא עובד, הוא ובני משפחתו, ילדיו ואשתו זוכים להגנה מלאה מתמדת של רשויות החוק מחשש שיתנכלו להם", הוסיף. ביום ראשון הקרוב יינתן גזר דינו של השוטר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully