עתירה: לאפשר לצעירי עזה ללמוד בחו"ל

עמותת "גישה" עתרה לבג"ץ בבקשה להפסיק למנוע מצעירי עזה לצאת ללימודים בחו"ל. צעיר עזתי: "זה יהיה הניסיון החמישי שלי לצאת"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
18/05/2008

הבוקר הגישה עמותת "גישה" עתירה לבג"ץ בדרישה לאפשר לצעירים תושבי רצועת עזה שהתקבלו לאוניברסיטאות בחו"ל לצאת ללימודיהם האקדמיים שצפויים להתחיל בקרוב. העתירה היא אחת משלוש עתירות שבהן טוענים העותרים כי בדומה למאות סטודנטים אחרים מעזה, הם אינם יכולים לצאת מהרצועה ללימודיהם עקב המצור שמטילה ישראל על עזה.

"השליטה בגבולות היבשתיים, האוויריים והימיים, יחד עם החובות המשפטיות החלות על המשיבים כלפי תושבי רצועת עזה מכוח דיני הכיבוש, הם שמטילים על ישראל חובה לאפשר את מימוש זכויותיו של העותר לצאת מעזה ולהגיע ללימודים", נכתב בעתירה שהגיש עו"ד נעם פלג. עוד הודגש בכתב העתירה כי החלטתה של מערכת הביטחון הישראלית למנוע את הגעתם של העותרים ללימודיהם בחו"ל, "הינה החלטה שפוגעת בזכותו (של העותר) לחופש תנועה, לגישה לחינוך ולחופש עיסוק".

"באוניברסיטאות בעזה אין מסלול לתואר שני במדעי הסביבה, והחלום שלי מאז שסיימתי את התואר הראשון הוא ללמוד את התחום בחו"ל ולהקים מכון מחקר ולימוד בתחום הסביבתי ברצועת עזה", מסר העותר, ויסאם אבו עג'וה, 31. "שבע השנים האחרונות עוברות עלי בניסיונות ובתסכולים חוזרים ונשנים: בשנה שעברה התקבלתי ללימודים בבריטניה והצלחתי להשיג מלגה מלאה, אך בגלל הסגר לא יכולתי לנסוע. השנה הסכימו להעניק לי את המלגה פעם נוספת, וזה יהיה הניסיון החמישי שלי לצאת מעזה מאז שנת 2001, ואני חושש מאוד ששוב לא אצליח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully