פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יאהו שלחה את וול סטריט לירידות

   ביטול עסקת הרכישה ע"י מיקרוסופט השרה אווירה שלילית: נאסד"ק איבד 0.5%, דאו ג'ונס נחלש ב-0.7%, S&P איבד 0.5%

   המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים. ביטול עסקת רכישת יאהו על ידי מיקרוסופט בסכום של 50 מיליארד דולר, יחד עם הזינוק במחיר הנפט והדיווחים על הנמכת הצעת הרכש של בנק אוף אמריקה לענקית המשכנתאות קאנטריווייד, השרו אווירה שלילית על השווקים של וול סטריט.

   נאסד"ק איבד 0.5% לרמה של 2,464 נקודות, דאו ג'ונס נחלש ב-0.7% לרמה של 12,969 נקודות ומדד S&P 500 איבד 0.5% לרמה של 1,407 נקודות.

   מחיר הנפט הגולמי חצה לראשונה את רמת 120 דולר לחבית, על רקע התרחבות פעולות המחאה וההתקפות על מתקני נפט בניגריה, יצואנית הנפט הגדולה ביותר באפריקה. החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו במחיר שיא של 119.97 דולר לחבית, זינוק של 3.65 דולר, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שבמהלך המסחר נסק מחירם לשיא תוך-יומי של 120.3 דולר לחבית.

   חדשות מעודדות בנוגע לסיומו האפשרי של משבר האשראי הגיעו היום מיו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, רודריגו דה ראטו, שאמר כי מחנק האשראי נמצא לקראת סיום וכי הרע כבר מאחורינו. דה ראטו אמר עוד, כי ההתחזקות האחרונה בשער הדולר היא מוצדקת.

   לדבריו, "השווקים אומרים לנו את האמת. אני חושב שחלק מהשיעורים שניתן היה להפיק מהמשבר כבר נלמדו. הבנקים המרכזיים לא רק מגיבים ומזריקים כספים למערכות הפיננסיות, אלא גם נוקטים בגישה ממוקדת יותר".

   אלוורין זינקה

   מניית יאהו נפלה על רקע ביטול הצעת הרכש למניה, שהוגשה על ידי מיקרוסופט. ענקית התוכנה האמריקאית הודיעה אמש כי היא נסוגה מהצעת הרכש עבור ענקית האינטרנט האמריקאית יאהו, לאחר שהעלתה את ההצעה לכמעט 50 מיליארד דולר. גם הצעה זו של מיקרוסופט נדחתה על ידי דירקטוריון יאהו, בטענה שהיא נמוכה מידי. מניית יאהו נופלת בכ-22% לפני הפתיחה, לאחר שבנק ההשקעות סיטי המליץ למכור את מניית החברה.

   מנייתה של ענקית המשכנתאות האמריקאי קאנטריווייד נחלשה ב-10% על רקע הערכות כי בנק אוף אמריקה צפוי לנהל משא ומתן מחודש לרכישת החברה ולהוריד את ההצעה ל-0 עד 2 דולר למניה, או לסגת לחלוטין מהעסקה.

   מניית נייס סבלה מחולשה על אף שהודיעה כי קיבלה הזמנה בהיקף של 7 ספרות מרשות הרכבות של אחת הערים המרכזיות בארה"ב, לאספקת פתרונות נייס. לדברי החברה, זכייה זו הינה חלק מפרויקט שידרוג מקיף של מערך האבטחה בתשתית הרכבות העירונית של אותה העיר. במקביל דווח אמש כי חיים שני, מנכ"ל החברה, הודיע לעובדיו כי על רקע ההתפתחויות האחרונות בכלכלה הגלובלית, יידחו תוספות השכר לעובדים בכמה חודשים.

   בין שלל החברות הישראליות שפרסמו את דו"חותיהם לרבעון הראשון של 2008 ניתן למנות את ספקית הפתרונות למניעת דואר זבל (SPAM) קומטאץ', שדיווחה על ההכנסות 3.4 מיליון דולר, ורווח שהסתכם ב-400 אלף דולר. החברה חזרה על התחזית שנתנה ל-2008 בה היא צופה הכנסות בטווח של 15 עד 16 מיליון דולר, ורווח מדולל למניה של 16 עד 19 סנט למניה.

   מניית יצרנית הציוד לתקשורת אלחוטית אלווריון זינקה על רקע פרסום דו"חותיה לרבעון הראשון של 2008. החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 67.2 מיליון דולר, עלייה של 29% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-601 אלף דולר.

   גם נס פרסמה את דוחותיה ודיווחה על הכנסות שהסתכמו ב-159.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2008, עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי הסתכם ב-10 מיליון דולר, עלייה של 49% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-6.9 מיליון דולר או 18 סנט למניה, עלייה של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז הסתכם הרווח ב-15 סנט למניה.

   נובה מכשירי מדידה דיווחה על הכנסות בסך של 12.8 מיליון דולר ואיזון ברווח הנקי. בניכוי הוצ' בגין אופציות הסתכם הרווח הנקי ב-200 אלף דולר או סנט אחד למניה.

   מניית אר.אר סאט קרסה לאחר שהחברה דווחה על שחיקה ברווחיות ברבעון הראשון של 2008. החברה דיווחה על גידול של 34% בהכנסות ל-17.8 מיליון דולר אך הרווח הנקי נותר ללא שינוי ברמה של 2.6 מיליון דולר.

   מניית סקופוס, המפתחת פתרונות לרשתות וידיאו דיגיטליות, זינקה ב-10.6% לאחר שהחברה דווחה כי סיימה את הרבעון הראשון של 2008 עם הכנסות של 16.4 מיליון דולר, עלייה של 34% לעומת של הכנסות של 12.3 מיליון דולר שנרשמו ברבעון הראשון של 2007 וירידה קלה לעומת הכנסות של 16.5 מיליון דולר שרשמה החברה ברבעון הרביעי של 2007 שעמדו על 16.5 מיליון דולר.