פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קלינטון ואובמה: "על ארה"ב לסגת מעירק"

   המועמדים הדמוקרטים קראו להסיג את החיילים האמריקאים מעירק, בעוד מפקד הכוחות טען כי יש להקפיא את תוכניות הנסיגה

   בדיון שנערך אתמול (שלישי) בסנאט ושודר בטלוויזיה, קראו המתמודדים על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית לנסיגת הכוחות האמריקאים מעירק. זאת, בניגוד לדעתו של מפקד הכוחות האמריקאים בעירק, הגנרל דיוויד פטראוס שטען בדיון כי יש להקפיא למשך 45 ימים את נסיגת החיילים המתוכננת לחודש יולי כדי לבצע הערכת מצב מחודשת.

   ברק אובמה אמר שעל ארצו לקבוע לוח זמנים לנסיגה מעירק על מנת ללחוץ על המנהיגים העירקים לפעול למען שלום בארצם. "לדעתי, הגברה מתונה של הלחץ כוללת לוח זמנים לנסיגה. אף אחד לא דורש נסיגה מהירה ומיידית, אבל אני חושב שצריך להיות לחץ מתון אך גובר".

   הילרי קלינטון קראה להתחיל בנסיגה מסודרת של החיילים האמריקאים מעירק. "עלינו לשקם את הצבא ולהתמקד באתגר שניצב לפנינו באפגניסטן, באיום הטרור הגלובלי ובבעיות אחרות שעומדות לפני הצבא האמריקאי", אמרה קלינטון.

   לטענת פטראוס, ההישגים של השנה האחרונה בעירק שבריריים ולא מספקים, והאתגרים שנותרו הם רבים. הוא הוסיף כי לאור האלימות הגואה בשבועיים האחרונים, המצב יכול להידרדר בחזרה לכפי שהיה לפני העלאת מספר החיילים המוצבים במדינה.

   ג'ון מקיין, המועמד הרפובליקני לנשיאות ותומך של המלחמה אמר בדיון כי הוא רואה אפשרות להצלחה בעירק. הוא הזהיר שתבוסה עלולה להוביל למלחמה רחבה הרבה יותר. לשאלתו של מקיין לגבי המבצע שערך צבא עירק בבצרה, ענה פטראוס שהמבצע הסתיים באופן מאכזב ולא היה מתוכנן היטב.