בשל ההבטחה לרייס: הוסרו מחסומים בגדה

שר הביטחון התחייב בפני שרת החוץ האמריקאית להסיר מחסומים על מנת להקל על האוכלוסיה הפלסטינית. אמש הוסרו עשרה ברחבי הגדה המערבית

יהושע בריינר
03/04/2008

עשרה מחסומים הוסרו היום (חמישי) ביהודה ושומרון על מנת להקל על האוכלוסייה הפלסטינית. הסרת המחסומים באה בעקבות הבטחתו של שר הביטחון אהוד ברק בפגישה עם מזכירת המדינה האמריקאית קונדוליזה רייס, כי בקרוב תסיר ישראל כמה מחסומים. בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר אמר ברק כי "עלינו להקל על חייהם של הפלסטינים בגדה אפילו במחיר של סיכון מחושב". יש לציין, כי במהלך השבוע הוסרו כ-50 חסמי עבר בכל רחבי הגדה.

במסגרת המחסומים שהוסרו נכללים המחסום ליד הכפר אל פונדוק, שסמוך לו נרצח בנובמבר האחרון עידו זולדן. מחסום נוסף הוסר בצומת המשטרה הבריטית צפונית לרמאללה. צומת זו, ידעה בעבר פיגועים רבים שבראשם פיגוע קשה במרץ 2002, כשצלף פלסטיני ירה למוות בעשרה חיילים ואזרחים. בנוסף הוסרו שתי חסימות באזור שופא דרומית לטול כרם, שתי חסימות באזור סבסטיה שבצפון השומרון וכן ארבעה מחסומים נוספים באזור רימונים שבין רמאללה ליריחו.

בחברון פגע הערב כוח צה"ל בפלסטיני שיידה אבנים לעבר חיילים. החיילים פתחו במרדף אחרי הפלסטיני, שהחל לתקוף את אחד החיילים ולנסות לחטוף את נשקו. בעקבות כך ירה החייל לעבר פלג גופו התחתון של המתפרע. בצה"ל מתחקרים כעת את נסיבות הארוע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully