פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חשד: אם קיימה יחסי מין עם ילדיה

   תושבת נתיבות בת 38, חשודה כי קיימה יחסי מין עם בניה בני 8 ו-11. היא נעצרה והודתה בחשדות המיוחסים לה. שירותי הרווחה: "המקרה חסר תקדים בחומרתו"

   המשטרה עצרה היום (שלישי) תושבת נתיבות בת 38, בחשד כי קיימה יחסי מין עם ילדיה בני 8 ו-11. החקירה נפתחה בעקבות חשד שהתעורר אצל עובדי הפנימייה בה לומדים הילדים, לאחר שאחד מהם נחשד בעבירות מין נגד ילד בפנימיה. הילד סיפר לחוקרי הנוער כי קיים יחסי מין עם האם, ובעקבות כך היא נעצרה. בחקירתה הודתה בחשדות המיוחסים לה. בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרה בחמישה ימים.

   מחקירה ראשונית עולה כי בני הזוג עברו מבני ברק לנתיבות לפני כשנתיים. עוד התברר כי בני הזוג מוכרים לשירותי הרווחה בעיר, ושמונת ילדיהם הוצאו מחזקתם בעקבות חשד להזנחה ולהתעללות. גורמים בשירותי הרווחה הוסיפו כי מדובר במקרה חסר תקדים בחומרתו.

   במשטרה הביעו תמיהה על כך שלמרות שבני הזוג היו מוכרים לשירותי הרווחה וילדיהם הוצאו מחזקתם, עדיין ניתנה להם האפשרות להיפגש עם הילדים בחופשיות. האם נשלחה להתסכלות פסיכיאטרית, לאחר שבמהלך החקירה היא התנהגה באופן תמוה. בחקירתה טענה האם כי ביצעה את המיוחס לה כדי לנקום בבעלה לאחר שהתגרשו. ממלא מקום מפקד תחנת נתיבות במשטרה, רב פקד רון יהודה, אמר לוואלה! חדשות כי למרות הודאת האם בשני מקרים בלבד, חוקריו ימשיכו לבדוק את החשד למקרי התעללות מינית נוספים.

   גם בפרשת האם המתעללת מבית שמש, הואשמה האם כי לא עשתה דבר על מנת למנוע קיום סדרה ארוכה של גילוי עריות בין ילדיה. בתוך כך, מדו"ח שפרסם לאחרונה משרד הרווחה עולה כי בשנת 2007 נחקרו 421 ילדים עד גיל 14 עקב מקרי גילוי עריות. 511 אסירים מרצים עונשי מאסר בגין גילוי עריות. על פי הערכות המשרד, אחת ל-7 נשים ואחד ל-11 גברים נחשפו לפגיעה מינית בתוך משפחתם.