תיגנז הצעת חוק למיסוד הזנות בישראל

ח"כ גלזר הודיע שימשוך את הצעתו, לאחר שמיעת עדויות נשים שהדרדרו לזנות. גלאון: "חשוב למנוע לגיטימציה לעבירות הקשורות בזנות"

פנחס וולף
31/03/2008

חברי הכנסת בוועדת המשנה למאבק בסחר בסמים שמעו היום (שני) עדויות נשים שהדרדרו לזנות. לאחר מכן, הודיע ח"כ אלחנן גלזר (גימלאים) כי ימשוך הצעת חוק שהגיש למיסוד הזנות בישראל.

"זהו צעד חשוב שימנע מתן לגיטימציה לעבירות שקשורות בזנות, סרסרות, שידול והבאה לידי מעשה זנות", אמרה בתגובה יו"ר ועדת המשנה, ח"כ זהבה גלאון (מרצ). "הדרך הנכונה להיאבק בזנות היא ע"י העמדה לדין של הלקוחות, פיתוח רשת ביטחון של זכויות חברתיות, תכניות שיקום והקמת מקלטים לנשים, על מנת לסייע להן להיחלץ ממעגל הזנות, ולא על ידי מתן לגיטימציה חוקית לסוחרים".

במהלך הישיבה, ארבע נשים שעסקו בעברן בזנות סיפרו על הדרך בה הן הגיעו למקצוע הזנות. לדברי רחל (שם בדוי), אחת מהנשים, כבר מגיל צעיר היא הידרדרה לזנות, לאחר שעברה התעללות מינית בהיותה בת תשע בלבד, בלי שתזכה לתמיכה של הוריה והמסגרות החינוכיות בהן היא למדה.

"הזנות היא פשע, גניבה, רמיסה של אישה והתעלמות מרגשותיה", היא אמרה למשתתפים. "הזנות דורכת ורומסת לך את הנשמה. גם לאחר שהפסקתי לעסוק בזנות וחזרתי למקום מגורי, רדפו אחרי קליינטים במשך ארבע שנים נוספות. רציתי לקבור את עצמי, לא ידעתי איך להתמודד עם זה שאני לא שם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully