פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   5 נאשמים בהונאת עתק של רשויות המס

   על פי כתב האישום, החמישה השתמשו בחברות שבשליטת איש העסקים יניב בן דוד כדי להלבין הון ולגרוף לכיסם מאות מיליוני שקלים

   המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד איש העסקים מסביון, יניב בן דוד, שמואשם בהונאת ענק בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בן דוד, בן 29, במקור מיהוד, גרף לכיסו סכומי עתק כחלק מתוכנית הונאה רחבת היקף בה לקחו חלק אחיו הראל בן ה-28, יוסף פנספורקר, ורוני מיימון שיחד השתמשו בעשר חברות, חלקן חברות קש, שהיו בשליטת בן דוד, לצורך הונאת רשויות המס.

   בן דוד השתמש בחברות שבשליטתו על מנת להנפיק חשבוניות פיקטיביות תמורת שירותים שלא סופקו וכן כדי להנפיק תלושי משכורת מזויפים על מנת להונות את רשויות המס ואת המוסד לביטוח לאומי, כך עולה מכתב האישום.

   בבעלותו של בן דוד מספר חברות שמספקות שירותים לחברות מובילות במשק, בהן חברות שמספקות שירותי התקנה שעובדות עם הכבלים והלווין. כתב האישום המפורט שמתפרש על 41 עמודים ונתמך ב-314 עדי תביעה, מפורט כיצד בן דוד, אחיו ושותפיהם אף השתמשו בחברות אלו בעסקי הלבנת ההון שניהלו.

   בן דוד נאשם בין היתר בעשרות סעיפים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, באיומים ובהכשלת תהליך שיפוטי. אחיו הראל מואשם גם הוא באיומים בין היתר, ואחיהם הצעיר תום, בן ה-22, שגם לו חלק בפרשה, מואשם בהשמדת ראיות.

   בן דוד ואנשיו נעצרו בתחילת החודש בתום חקירה סמויה שנמשכה כשנה בזרוע הכלכלית של היחידה הארצית למאבק בפשיעה בשיתוף עם חוקרי המכס והמע"מ. מאות שוטרים פשטו בשעות בוקר על בתי החשודים, עצרו אותם והחרימו מסמכים מבתיהם. במקביל להגשת כתב האישום פועלת המדינה גם להקפאת חשבונות הבנק ונכסיו של בן דוד שנאמדים במאות מיליוני שקלים.