פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מלך סעודיה מחרים את פסגת דמשק

   אחרי שנודע כי מובארק לא יגיע לפסגה הצפויה להיערך בשבת, נמסר כי גם עבדאללה לא ישתתף במחאה על מעורבות סוריה בלבנון

   נציג סעודיה בליגה הערבית, אחמד אל-קטאן, הודיע כי יעמוד בראש המשלחת הסעודית לפסגת דמשק, הצפויה להיערך בשבת, במקום המלך עבדאללה. הסיבה לכך היא הביקורת שמשמיעה סעודיה על מעורבותה של סוריה בלבנון ועל כך שהמשבר הפוליטי בלבנון, שבמסגרתו לא נבחר נשיא חדש, טרם נפתר.

   אתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" כי גם נשיא מצרים חוסני מובארק החליט להחרים את הפסגה במחאה על "המכשולים שמציבה סוריה ללבנון". מקור בכיר מסר לכתב העיתון בקהיר כי מובארק החליט לשגר את ראש ממשלת מצרים אחמד נזיף לעמוד בראש המשלחת לפסגה, אולם הוא שוקל להוריד את דרג הייצוג, כך שבראש המשלחת יעמוד שר החוץ אחמד אבו אל-רייט.

   העיתון דיווח עוד, כי סוריה שיגרה איומים חשאיים לעבר סעודיה והאשימה אותה בהצגת עמדה נגדה, וזאת לאחר שנודע לה כי מובארק לא מתכוון להשתתף בפסגה הערבית. העיתון הכוויתי "א-סיאסה" ציטט מקורות במשרד החוץ הסורי שאמרו כי "נשיא סוריה בשאר אסד נפגש עם בכירי הממשל והאשים את סעודיה בהשפעה על מצרים". לפי הדיווח, אסד שיגר לריאד איומים בהם הבהיר שאם סעודיה תמשיך במדיניות זו, "סוריה תיאלץ להסביר לסעודים שמי שעושה צחוק מהסורים – נענש".