פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שוחררה המתנחלת שסרבה להשתחרר

   צביה שריאל, שנעצרה בחשד לתקיפת פלסטינים, סרבה לחתום על טופס ביהמ"ש ולכן לא שוחררה במשך שלושה חודשים

   צביה שריאל, שהיתה עצורה במשך למעלה משלושה חודשים לאחר שסירבה להכיר בסמכות בית המשפט, שוחררה היום (רביעי) ממעצר. שריאל נעצרה בשעה שניסתה להניס מוסקי זיתים פלסטינים, שלטענתה נכנסו לשטח ההתנחלות אלון מורה שבשומרון.

   מעת כניסתה למעצר סירבה שריאל להכיר בסמכות בית המשפט, מכיוון שלטענתה "מערכת המשפט פועלת בניגוד לתורה ולמוסר היהודי הפשוט של הגנה על יהודים". סירובה להכיר בבית המשפט מנע ממנה לחתום על מסמכיו, ועיכב את שחרורה.

   ביום שישי האחרון הגיעה שריאל לדיון ב"בית הדין לענייני עם ומדינה" של הרב ישראל אריאל, בהיתר של שופטת בית משפט השלום. מדובר בבית דין ללא תוקף משפטי בו יושבים רבנים המקובלים על ציבור גדול בהתנחלויות. "בית הדין" קרא לשחרורה של שיראל ומתח ביקורת על התנהלות המנהל האזרחי בפרשה. כאמור, היום היא שוחררה בידי בית משפט השלום בכפר סבא.

   "צביה התמודדה בגבורה, ועובדה שהיא הצליחה", אמרה אמה. "בדקתי מספר פעמים עד איפה גבול יכולת הסיבולת שלה, וסמכתי עליה". היא הוסיפה כי לדעתה "חודשי המעצר לא יגרמו לה טראומה לטווח הארוך. ההיאחזות שלה בעמדותיה הפכו אותה לאישה חזקה יותר. לדבריה ,זוהי הפעם השלישית ששריאל יושבת במעצר. צביה עצמה מסרבת לדבר עם כלי התקשורת.

   ח"כ זאב אלקין (קדימה) ברך על ההחלטה לשחרר את שריאל. "היה מוטב שההחלטה היתה מתקבלת מזמן", אמר. "בכך שהמערכת התעשתה בסופו שדל דבר אין שום תמיכה בסירובה של צביה להכיר בסמכות בית המשפט הישראלי. המקרה הזה שייך לסוג המקרים שהמערכת השלטונית צריכה להתנהג בחכמה ואנושיות, ולא רק לפי האות היבשה של החוק".