אורלב מנע מאיתמר בן גביר להכנס לכנסת

מפעיל הימין הקיצוני נמנע מלהגיע למשכן, בשל תלונה שהגיש נגדו ח"כ אורלב לפני 9 שנים בגין תקיפה. בן גביר: אעתור לבג"ץ

פנחס וולף
17/03/2008

חבר הכנסת זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל) מנע היום (שני) מפעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר להיכנס למשכן הכנסת לצורך ראיון לערוץ הכנסת על הארועים בכפר ג'בל מוכבר אתמול. קצין הכנסת שאל לרשותו של חבר הכנסת להכניס את בן גביר, בעקבות תלונה שהגיש אורלב נגד בן גביר בשנת 1999, בטענה שזה תקף אותו בחדר המדרגות בבניין מגוריו. "בן גביר לא התנצל עד היום על מעשיו ואין שום סיבה למחול לו", אמר אורלב בתגובה.

"טרם הגעתי לכנסת, קיבלתי הודעה מתחקירנית ערוץ הכנסת, שאמרה כי מנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב מסרב לאפשר לי להיכנס לכנסת", אמר בן גביר. לטענתו, באותה פרשת תקיפה, המליצה המשטרה להעמיד לחקירה דווקא את אורלב, מאחר והתברר כי הוא זה שנהג באלימות. "מעבר לכך", הוא אומר, "ממתי פוליטיקאי יכול להחליט מי נכנס לכנסת ומי לא?". בן גביר הודיע כי יעתור לבג"ץ. "יש לי הרגשה שאורלב עושה ספין על גבי", אמר.

ח"כ זבולון אורלב מסר בתגובה לדברי בן גביר כלפיו, כי "חלק מההתנהגות הבריונית והאלימה של איתמר בן גביר היא גם הפצת שקרים ועלילות כזב, כדוגמת הטענה שתקפתי אותו, ולהוכחה, מדובר בתקיפה אלימה בחדר המדרגות שלי". לדברי אורלב, לאחר המקרה הוא הגיש תלונה למשטרה, אך היא לא מיצתה את החקירה. "מאז לא מרפה ממני המחשבה, כי ייתכן שיש סיבות שבגללן בן גביר זוכה לחסינות משטרתית או משפטית", הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully