נציגת השוטרים משיבה מלחמה לארי שמאי

"אתה גבר על חלשים ומקלל שוטרים שמנועים מלהגיב", אמרה הנציגה הלא רשמית. שמאי הגיב: "מדובר באישה עם שיקול דעת משובש"

נתיב נחמני
13/03/2008

ארי שמאי, שהותקף השבוע באלות ככל הנראה בשל התבטאותו נגד אוהדי ספורט, לא לטראומה לעצור אותו ובחר לצאת נגד המשטרה. אושרה אסף, אשת שוטר שלקחה על עצמה לפני מספר שנים את המשימה להגן על זכויותיהם של השוטרים בהתנדבות, לא נשארה חייבת ויצאה להגנת השוטרים.

כזכור, לפני כשלושה ימים הותקף שמאי, עורך דין מגיש תוכנית ספורט ברדיו ובעיקר פובליציסט, מחוץ לאולפן הרדיו בו הוא משדר. שני אלמונים, על פי חשד ראשוני אוהדי כדורגל שהצליח לעצבן, הפתיעו אותו והכו בראשו עם אלות. שמאי הובהל לבית החולים, קיבל טיפול ושוחרר. זמן קצר לאחר מכן, כפי ששמעו מאזיניו, הוא חזר לעצמו. "קוקסינלים", אמר שמאי בראיון לרדיו, "עכשיו יגידו הפה הגדול... אין לי אלא להגיע למסקנה שהמשטרה שמחה שזה קרה". בהזדמנות אחרת, קרא לשוטרים "חארות", על כך שלא הגיעו אליו ביומיים שלאחר המקרה.

מבחינת הציבור הרחב, אסף אלמונית, אך אין קצין בצמרת המשטרה שלא מכיר אותה, לחלקם עשתה חיים קשים ביותר בהגנתה על השוטרים. "אתה גבר על חלשים ומקלל שוטרים שמנועים מלהגיב", כתבה לו אסף, "האם זה נובע מתסכול בלתי מוסבר?". אסף התקשרה לשמאי ודרשה ממנו לחזור בו מדבריו. בתחילת השיחה שמאי הזמין אותה להתעמת איתו בנושא מעל גלי האתר, אך בין שני הדעתנים התפתח ויכוח במהרה.

"שמאי הוא הבן אדם האחרון שיכול להעביר ביקורת על המשטרה", אמרה, "איפה ששוטר עומד הוא צריך לנשק את האדמה". "מדובר באישה ששיקול הדעת שלה משובש", הגיב שמאי, "הכוונה שלה היא שלא תהייה ביקורת על שום שוטר, כמו במשטר הסיקוריטטה ברומניה. אמרתי את מה שאמרתי בסערת רגשות, אבל אני לא חוזר בי מהמילים". לטענת שמאי, הוא לא דיבר על כל שוטרי ישראל ואסף נדרכה לחינם. "אולי לי יש קשיים בהבנה", אמרה ורמזה שדבריו נאמרו בעקבות המכות שספג בראשו. קרב המילים בין השניים, צפוי להישמע בקרוב בתוכניתו.

מהמשטרה נמסר כי בזמן האירוע הגיעו למקום ניידות, אליהם הצטרף מפקד התחנה שהורה לסגור את הזירה ולזמן ניידת זיהויי פלילי לאסוף ראיות. בהמשך היום, הגיע חוקר לבית החולים בו שמאי אושפז וגבה את עדותו. שמאי לא הכחיש שחוקר הגיע לבקרו, אך כדרכו אמר: "היה אצלי, אבל כמו אצל רבין. בעודי בחדר הטראומה הוא שאל ארבע שאלות והלך".

  • ארי שמאי
  • אושרה אסף

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully