הנשק הסודי של ארה"ב בעירק: צ'אק נוריס

כוכב סרטי המכות האמריקאי הפך בעקבות ביקוריו בעירק לגיבורם של חיילי ארה"ב הנשבעים שהוא בעצם נשק להשמדה המונית

רויטרס

"הדרך המהירה ביותר לליבו של אדם היא באמצעות האגרוף של צ'אק נוריס". הכתובת הזאת רשומה על קיר של מקדש קרטון לכבוד כוכב הקולנוע האמריקאי, בבסיס מסוקים אמריקאי בבגדד. מתברר שנוריס, איש הקונג פו אומץ על ידי החיילים האמריקאים בעירק כגיבור. נוריס, שביקר מספר פעמים בעירק קיבל תואר "חייל נחתים של כבוד" בשנה שעברה.

"נוריס ביקר בעירק כשהאלימות הייתה בשיאה וסלבריטאים אחרים חששו מדי. הוא אחד מהחבר'ה", אמר קצין יחסי הציבור של ארה"ב בעירק, מרק בריידן. "הנחתים אוהבים אותו. הוא דמות מיתית", אומרת סמלת איימי פורסיית' המשרתת בפלוג'ה. מעבר לביקורים בעירק, חיילים סיפרו שהם מעריצים את נוריס בגלל השקפותיו הפוליטיות והדתיות: במסע הבחירות של המפלגה הרפובליקנית תמך נוריס במייק האקבי. גם תדמיתו הגברית המחוספסת והאנטי-מטרוסקסואלית קוסמת ללובשי המדים האמריקאים.

חדרי השירותים בבסיסים הצבאיים האמריקאים בעירק, ואפילו בכוויית מלאים "עובדות על צ'אק נוריס". משפטים כגון "אין נשק להשמדה המונית בעירק. צ'אק נוריס גר באוקלהומה" ממלאים גם את הרשת. אתר אינטרנט מיוחד, "עובדות על צ'אק נוריס" מרכז את הטענות ההיתוליות, בהן למשל הקביעה ש"סופרמן ישן עם פיג'מה של צ'אק נוריס". החיילים נשבעים שאין בעובדות אפילו נימה של לעג כלפי נוריס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully