פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   המילואימניקים: "די לברברת של הממשלה"

   ועדת החוץ והביטחון של הכנסת תדון היום בחוק המילואים החדש. המילואמניקים: "לא ניתן לממשלה לסבן אותנו בהבטחות שוליות"

   אחרי אין סוף הבטחות והצהרות, יתכנסו הבוקר (שני) כלל ארגוני המילואימניקים, נציגי צה"ל, מערכת הביטחון והממשלה וידונו בחוק המילואים המיוחל בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. כזכור, לפני מספר חודשים אושר סל ההטבות למילואימניקים, שיזמו שר הביטחון אהוד ברק וסגנו מתן וילנאי , אולם ארגוני המילואים דורשים לעגן בחוק קבוע את רשימת התגמולים והזכאויות עבור חיילי מערך המילואים.

   "אנחנו רואים בדיון היום את המבחן אמיתי, והוא מבחן התוצאה, של הממשלה ושל מערכת הביטחון להכניס את החוק לידי פיצוי ותגמול אמיתי למשרתים במילואים, ולא רק בירבורים", אומר יו"ר תנועת המילואימניקים "בלת"ם" רועי רון, "הממשלה יודעת מהן הדרישות שלנו ועל מה אנחנו לא נסכים להתפשר. לא ניתן שיסבנו אותנו בהבטחות שוליות".

   עיקר הויכוח בין הממשלה ומערכת הביטחון לבין המילואימניקים נסוב סביב התשלום עבור חודש מילואים.. לפי הצעת החוק שמציעה הממשלה, השכר ייקבע לפי שכר המינימום, ואילו ארגוני המילואים דורשים כי הסכום יחושב לפי השכר הממוצע במשק. כמו כן הצדדים חלוקים סביב נוסחת החישוב עבור תגמולי המילואים.

   בדיון ייקחו כל ארגוני המילואימניקים, בהם "פורום חפ"שים", ופורום מג"דים מח"טים וטייסים במילואים, לצד ראש אגף משאבי אנוש המיועד, תא"ל אבי זמיר, וסגן שר הביטחון מתן וילנאי.