מתנגדי מושרף יצרו קואליציה בפקיסטן

ראש הממשלה לשעבר נוואז שריף הודיע היום כי יחבור למפלגת העם. כצעד ראשון ישיבו השותפות לתפקיד את השופטים שמושרף פיטר

רויטרס
09/03/2008

(צילום: רויטרס. עריכת וידאו: נועם ורטהיים)

ראש ממשלת פקיסטן לשעבר, נוואז שריף, הודיע היום (ראשון) שיצטרף לקואליציה יחד עם מפלגת העם הפקיסטנית. ממשלה בהנהגת שתי המפלגות תהווה אופוזיציה למדיניותו של הנשיא המכהן, פרווז מושרף. מפלגת העם הפקיסטנית, של בנזיר בוטו שנרצחה בחודש דצמבר, זכתה במספר הרב ביותר של מושבים בפרלמנט בבחירות שנערכו ב-18 בפברואר, אולם אין לה רוב מוחלט שיאפשר לה להקים ממשלה לבד, ולכן היא פנתה למפלגתו של שריף, שניהל מגעים עם בעלה של בוטו, אסיף עלי זרדרי.

ההסכם אליו הגיעו המפלגות היום מנפץ את התקווה הקלושה של המפלגה התומכת בנשיא מושרף להצטרף לקואליציה. מפלגתו של מושרף הגיעה שלישית בבחירות, עם מספר זעום יחסית של מושבים.

צפויים צעדים נגד מושרף

השותפות הקואליציוניות הכריזו מיד על צעד שיפגע בנשיא: הן מתכוונות להשיב לתפקידם את השופטים שמושרף פיטר בנובמבר, כשהכריז על מצב חירום במדינה. השופטים, ביניהם גם נשיא בית המשפט העליון איפטיקאר צ'ודרי, נתפסו על ידי מושרף כעוינים משום שהתכוונו לטרפד את בחירתו מחדש לנשיאות בשעה שכיהן במקביל כמפקד הצבא. כעת צופים שכאשר השופטים יושבו לתפקידם, הם ינקטו צעדים חוקיים נגד מושרף.

נוואז שריף כיהן כראש ממשלת פקיסטן בעת ההפיכה הצבאית שביצע מושרף בשנת 1999. מאז הבחירות הוא קרא למושרף לקבל את החלטת העם ולהתפטר מתפקידו כנשיא. אסיף עלי זרדרי, המכהן כראש מפלגת העם נשמע מפויס יותר ואמר שהוא "מאמין במוסד הנשיאות".

  • פקיסטן
  • פרווז מושרף

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully