פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   משטרת ההגירה ממשיכה לרדוף פליטים

   אזרחים אפריקאים נעצרים ללא הבחנה, ונעלמים אל מתקני המעצר. אז מה אם האו"ם הכיר בהם כפליטים וחיסן אותם מפני מעצר?

   משטרת ההגירה המשיכה היום (רביעי) בפשיטותיה על רחובות דרום תל אביב וביצעה עוד עשרות מעצרים של אזרחים אפריקאים. מזה שבוע השוטרים סובבים ברחובות תל אביב בניידות מוסוות, ולוכדים כל כהה עור שנקרה בדרכם. העצורים נלקחים לבתי מעצר ומוחזקים בהם, על אף שרבים מהם הוכרו על ידי האו"ם כפליטים, ומחזיקים באישורים בינלאומיים, שאמורים לחסן אותם מפני מעצר וגירוש.

   מאז החליט בשבוע שעבר ראש הממשלה אהוד אולמרט להחמיר את האכיפה נגד אזרחים זרים, נעצרו כבר מאות מהם. על פי עדויות פעילים חברתיים, משטרת ההגירה לא מבחינה בין מהגרי עבודה לבין פליטים, המחזיקים באישורים, ופשוט עוצרת כל אזרח אפריקאי.

   בנוסף, מעידים עיתונאים, צלמים ופעילים למען הפליטים על יחס תוקפני מצד שוטרי משטרת ההגירה, הן כלפי הפליטים והן כלפיהם. פעילים רבים מנסים למתן את המעצרים נטולי ההבחנה ומקיימים משמרות שמטרתן לעקוב אחר המעצרים, ולתעד את עבודת משטרת ההגירה, למורת רוחם של השוטרים.

   השוטרים מצדם לא נשארים חייבים. הבוקר הם עצרו שני פעילים חברתיים לאחר שניסו לחסום ניידת בפינת הרחובות יהודה הלוי ואלנבי בתל אביב. גם כתב וצלם וואלה! חדשות, שתיעדו מעצר של אזרחים אפריקאים, העידו כי שוטרים איימו עליהם במעצר באשמת הפרעה לשוטר במילוי תפקידו אם לא יתרחקו מהניידת, שעמדה בלב מרכז העסקים של תל אביב.