פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יום האישה בכנסת: ח"כיות ילמדו קרב מגע

   יום הדיונים בוועדות הכנסת יוקדש לנושא שוויון זכויות לנשים. במליאה יצביעו על 5 הצעות חוק לשיפור מצב הנשים בחברה

   הכנסת תציין היום (שלישי) את יום האישה הבינלאומי. במהלך שעות הפעילות בכנסת יוקדשו דיונים, ישיבת מליאה והצעות חוק לזכויות הנשים. בשעה 11:00 ייערך אירוע הפתיחה החגיגי של הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ גדעון סער (ליכוד) ובנוכחות יו"ר הכנסת דליה איציק, שלרוב איננה משתתפת בישיבות ועדות.

   הוועדה תדון בשוויון ההזדמנויות בעבודה. במהלכה תוצג אמנה עליה חתמו יותר מ-40 מנכ"לים, ראשי רשויות וראשי חברות בחו"ל, לשיפור התרבות הארגונית בישראל להעצמת נשים ולקידום זכויותיהן.

   עוד לפני הישיבה החגיגית, תיערך הרצאה פעילה של עמותת "אל הלב" בנושא הגנה עצמית של הנשים, ולאחר מכן העמותה תערוך סדנאות הגנה עצמית לחברות הכנסת ועובדות המשכן. במקביל תערך תערוכה בנושא תעסוקת הנשים במגזר המיעוטים.

   יום האישה יגיע גם למליאת הכנסת, שם חברי הכנסת יצביעו על הצעות חוק לטובת הנשים. לקריאה שניה ושלישית תובא הצעת חוק "דמי מחלה" של חברי הכנסת גדעון סער (ליכוד) ושלי יחמוביץ' (העבודה). הצעת החוק מגדילה את ימי ההיעדרות בגין מחלת ילד להם זכאי הורה במשפחה חד הורית מ- 12 יום ל-16.

   הצבעות על הצעות חוק

   בנוסף, תובא להצבעה הצעת חוק למניעת אלימות במשפחה של סער ונדיה חילו (העבודה), המבקשת לקבוע כי בית המשפט לא יוכל לדחות בקשה למתן צו הגנה בטרם ניתן למבקש להשמיע את טענותיו.

   לקריאה ראשונה יובאו הצעות חוק שאחת מהן מבקשת לקצר את תקופת הוותק על יציאה לחופשה ללא תשלום לאחר חופשת הלידה משנתיים לשנה.

   חברות כנסת גם הניחו הצעות חוק בעניין הנשים על שולחן הכנסת. אחת מהן של ח"כ אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו), אושרה כבר בוועדת שרים לחקיקה. ההצעה מבקשת לחייב את הרשימות המתמודדות בבחירות לרשויות המקומיות להציב אישה באחד משלושת המקומות הראשונים וששליש מאנשי הרשימה יהיו נשים.

   ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הניחה הצעת חוק האוסרת על פרסום מודעות של מכוני ליווי בעיתונות והפצת כרטיסי ביקור בנושא.