עובדת בנמל אשדוד: מנהל הטריד אותי מינית

הנהלת הנמל הודיעה כי היא "בודקת את הטענות" בעצמה, ולא פנתה למשטרה. העובדים: חוששים לטיוח, חודש וחצי לא אירע דבר

נתיב נחמני

עובדת ניקיון בנמל אשדוד טוענת שהוטרדה מינית על ידי ראש מחלקה, והנהלת הנמל החליטה לחקור את המקרה בעצמה. למערכת וואלה! חדשות הגיעה פניה מעובדים מודאגים בנמל על המקרה. לטענתם, הטרדת העובדת אירעה לכאורה לפני כחודש וחצי ומאז לא נעשה דבר. לדבריהם, הם חוששים כי מדובר במקרה חמור של טיוח, בשל אופי היחסים בין אחד מבכירי וועד העובדים לחשוד בהטרדה המינית.

בדיקה פנימית מותרת על פי החוק, אך העובדים חוששים כי היא למעשה תירוץ לשמירת האירוע בתוך שערי הנמל, במקום להביאו לחקירה אובייקטיבית בידי המשטרה. בתגובה לפניית וואלה! חדשות להנהלת הנמל נמסר כי "הנהלת הנמל מתייחסת לאירוע בכובד ראש והיא עורכת בדיקה מקיפה בנושא". בהנהלה ביקשו להדגיש כי אין מדובר בחקירה אלא רק בבדיקה, במסגרתה יבדקו הטענות מול המעורבים עצמם.

"חברת נמל אשדוד תחליט על פעולותיה רק לאחר שתמצה את הבדיקה", נמסר. על תהיות שעולות בעקבות הבדיקה הפנימית, כמו ההיכרות האישית של הבודקים עם החשוד בהטרדה, סירבו בנמל להגיב. בנוסף, סירבו בהנהלת הנמל להגביל את הבדיקה בזמן ולומר מתי תסתיים אותה בדיקה.

ממשטרת אשדוד נמסר כי לא ידוע להם על תלונה שהוגשה בנושא וכי עד אשר לא תוגש תלונה רשמית לא יהיה ניתן לעשות דבר. לדבריהם, כל עוד אין פניה רשמית, התיק ייסגר מחוסר ראיות תוך זמן קצר.

חברת נמל אשדוד פועלת תחת רשות החברות הממשלתיות, שהינה יחידת סמך של משרד האוצר. למרות זאת, במשרד האוצר מסרבים בתוקף להגיב לידיעה ומגלגלים את הכדור בחזרה להנהלת הנמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully