תיק קצב - כתב האישום המלא

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט כתב אישום נגד הנשיא לשעבר משה קצב. השופטים יכריעו בדיון על שאלת הקלון

פנחס וולף
28/02/2008
נטע גרנות

(וידאו: נטע גרנות, עריכת וידאו: ענת ברק)

כתב האישום של מדינת ישראל נגד הנשיא לשעבר משה קצב הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום בירושלים. כתב האישום נמסר ע"י שני שליחים ממשרד המשפטים. על פי עסקת הטיעון עם הפרקליטות קצב יואשם בהטרדה מינית ובמעשה מגונה בשתי נשים שעבדו תחתיו. במסגרת עסקת הטיעון יגזר על קצב עונש מאסר על תנאי וקנס כספי. בדיון יבקשו השופטים להכריע בשאלת הקלון שבמעשיו.

כעת נשאלת השאלה, האם יחליטו פרקליטיו של קצב לסגת מהעסקה, בעקבות התעקשות הפרקליטות כי בית המשפט יטיל קלון על הנשיא לשעבר. בימים הקרובים יודיע נשיא בית משפט השלום בירושלים אמנון כהן, האם שופט יחיד או הרכב שופטים יידרשו לאישור עסקת הטיעון ומי הם יהיו.

מדובר בכתב אישום שגובש במסגרת עסקת הטיעון שחתמה פרקליטות המדינה עם פרקליטיו של משה קצב. מדובר בשלושה סעיפי אישום, בהם ביצוע מעשה מגונה תוך הפעלת לחץ על המתלוננת א' שעבדה תחתיו במשרד התיירות. על פי כתב האישום נהג קצב לחבקה וללטפה סביב מותניה ואף ניסה לנשקה על פיה. בנוסף יואשם קצב בהטרדה מינית של המתלוננת ל' מבית הנשיא, ומכת האישום עולה כי קצב חיבק אותה ונישק את צווארה.

אתמול הגיעו מאות נשים לתל אביב וערכו צעדת מחאה נגד אישור עסקת הטיעון עם הנשיא לשעבר משה קצב. הנשים התאספו בכיכר רבין והחלו לצעוד לכיוון משרדי פרקליטות מחוז תל אביב, הממוקמת במרחק של כשני קילומטרים משם. הנשים החזיקו שלטים וקראו סיסמאות כמו: "כולנו א'" ו"בצבא, בממשלה – אונס הוא עסקה טובה". זאת, במחאה על דחיית העתירות שהוגשו לבג"ץ נגד עסקת הטיעון, המאשימה את קצב בעבירות מין קלות בלבד. את ההפגנה ארגנו מספר ארגוני נשים, שהבטיחו כי ימשיכו למחות ולהפגין ברחבי הארץ נגד העסקה.

  • משה קצב
  • עסקת טיעון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully