מ"פ יודח עקב מותו של חייל מילואים בתאונה

אלוף פיקוד הצפון החליט להדיח את המ"פ שהיה אחראי לאימון הנגמ"שים, בו נהרג רס"ל אסף וקסמן לפני כ-3 חודשים. המג"ד רק יינזף

יהושע בריינר
27/02/2008

אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט פרסם היום (רביעי) את החלטותיו בעקבות ממצאי ועדת החקירה על מותו של רס"ל (במיל') אסף וקסמן בתאונת אימונים בחודש נובמבר האחרון. וקסמן, חייל מילואים בן 28 מראשון לציון, נהרג כשהנגמ"ש בו נהג התהפך במהלך אימון ברמת הגולן. חמישה חיילים נוספים נפצעו בתאונה באורח קל עד בינוני.

אלוף הפיקוד החליט להדיח מתפקידו את מפקד פלוגת המילואים, שהיה אחראי לאירוע, ולנזוף במפקד הגדוד. כמו כן החליט, כי ראש מטה עוצבת "המפץ", קצין בדרגת אלוף משנה, שגדוד המילואים היה כפוף אליו, יקבל הערה פיקודית. בנוסף להחלטות האלוף, קבע מפקד העוצבה תא"ל יואב הר אבן, כי מפקד הנגמ"ש יודח מתפקידו ויפסל מתפקיד פיקודי בעתיד.

מממצאי ועדת החקירה בראשות אל"מ אמיר אשל, שפורסמו לפני כחודש, עולה כי וקסמן נדרש לנהוג בנגמ"ש למרות שלא עבר רענון נהיגה ממצה, ולמרות שתשע שנים לפני כן לא נהג על נגמ"ש. בנוסף, עלה כי התאמת שטח האימון לנהיגת נגמ"שים לא נבחנה.

הוריו של וקסמן, שחקרו את נסיבות מותו באופן עצמאי במקביל לעבודת ועדת החקירה, דרשו כי יינקטו צעדים פיקודיים נגד הקצינים האחראים לרשלנויות האלה. "מהעדויות שבידינו, אסף התריע בפני מפקדיו כמה פעמים שהוא לא יודע לנהוג על נגמ"ש, אך זה לא הפריע להם לשבץ אותו במשימה זו", אמר האב השכול לאון וקסמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully