מלחמה בדרום - העדכון היומי

מלחמה בדרום: עדכון יומי - 25.02.08

וואלה! חדשות מגישה לכם סקירה יומית של הארועים. 6 רקטות נורו אל הנגב. בשדרות נפצע קשה ילד בן 10. חיל האוויר תקף ברצועה

יהושע בריינר ושי מכלוף
25/02/2008
מערכת וואלה!

(וידאו: שי מכלוף, עריכת וידאו: נועם ורטהיים)

עוד יום קרב בדרום - ילד בן 10 משדרות נפצע קשה מנפילת קאסם בעיר, 3 פלסטינים נהרגו מתקיפות צה"ל, עוד 50 נערים פלסטינים נעצרו במהומות בסמוך למחסום ארז ועוד מצעד אחד, שלא צעד.

לפנות בוקר ירה צה"ל את יריית הפתיחה לסיבוב האינסופי במלחמה ברצועה: סמוך לשעה אחת בלילה תקף כלי טיס של חיל האוויר קבוצה של חמושים באיזור עבסאן אל-כאביר שבדרום הרצועה. בתקיפה זו נהרגו 3 פלסטינים. שעה לאחר מכן שוב תקף חיל האוויר, הפעם סמוך למעבר קרני, חמושים שלדברי הצבא התכוונו לשגר רקטות קאסם לעבר ישראל. בתקיפה זו נהרג פלסטיני אחד ועוד שניים נפצעו קשה.

נראה כי כוננות השיא של כוחות הביטחון אל מול ההצהרות של פלסטינים, כאילו הם מתכוונים לצעוד לעבר מעבר ארז ולפרוץ את גדר המערכת לכיוון ישראל, עשו את שלהם. על פי הדיווחים, רק כ-4,000 איש נענו לקריאות חמאס להתארגן בשרשרת אנושית מרפיח שבדרום ועד לבית חנון שבצפון. בכל מקרה, כעשרת אלפים אנשי ביטחון, בהם כוחות משטרה, מג"ב וצה"ל נערכו לקראת הסלמת האירועים. בסופו של דבר התאספו כחמישים נערים באיזור ארז, שהתפרעו ויידו אבנים לעבר הכוחות. שוטרי מג"ב שהיו במקום נכנסו לתחומי הרצועה ועצרו את כל חמישים הנערים שהיו במקום, והם נלקחו לחקירה בישראל.

"הצבא ימשיך לשמור על ערנות ודריכות אשר יימשכו על פי הערכת מצב רציפה", אומרים בצה"ל, "אנו רואים בחיוב את העובדה כי תושבי רצועת עזה לא התפתו אחר הסתות חמאס. אנו מנהלים מלחמת חורמה כנגד מבצעי הטרור ותומכיו, אולם אין לנו עניין להתעמת עם אוכלוסיה אזרחית שאינה מעורבת בטרור".

עם סיום המהומות בארז, חזרה שגרת הקאסמים לשדרות. מנפילת רקטה בעיר נפצע קשה הילד יוסי חיימוב בן ה-10, והוא נלקח לבית החולים 'ברזילי' באשקלון לטיפול, שם הצילו הרופאים את ידו הימנית שנפגעה. באירוע נפצעה גם תינוקת בת שנה וחצי באורח קל, ועוד שני אנשים פונו לאחר שלקו בחרדה. בסך הכל נפלו היום בישראל תשעה קאסמים. חמישה מהם נפלו בשדרות, אחד מהם בחצר בית שגרם נזק למבנה. יתר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים בשדרות, במועצה האזורית שער הנגב ושטח חקלאי דרומית לאשקלון. בנוסף, נורו היום חמישה פצצות מרגמה לעבר ישראל. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

  • שדרות
  • קסאמים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully