רה"מ הורה להקשיח המדיניות כלפי מסתננים

בתום דיון מיוחד במשרד רה"מ הוחלט להדק את הפיקוח בגבול ישראל-מצרים. לבני: "יש להבחין בין פליטים לבין מסתננים דורשי עבודה"

ספי קרופסקי

ראש הממשלה אהוד אולמרט הנחה היום (ראשון) את הרשויות להרחיק עד לסוף השבוע הקרוב מסתננים בלתי חוקיים שנכנסו לישראל מגבול מצרים, ושאין הגבלה חוקית להרחיקם, וכן להדק את הפיקוח בגבול ישראל-מצרים.

בדיון מיוחד שנערך במשרד ראש הממשלה הציג השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, נתונים לפיהם 7,400 פליטים ממדינות אפריקה חצו את הגבול לישראל. דיכטר טען שיש צורך להחזיר כל פליט שאותר בחזרה למצרים. שר הביטחון אהוד ברק שהשתתף גם הוא בדיון, קרא למשרד האוצר לזרז את העברת התקציבים לשם הקמת הגדר עם מצרים באזור פתחת ניצנה ובאזור אילת.

במרכזו של הדיון הוחלט לחדד את האבחנה בין פליטים הזקוקים לסיוע, לבין מסתננים שמגיעים לחפש עבודה. בהקשר זה אמרה שרת החוץ ציפי לבני, כי "יש לנקוט ביד קשה" כלפי המסתננים המחפשים עבודה.

עוד הורה אולמרט לתגבר את כוח האדם העוסק בתשאולם של הנכנסים לישראל, כך שיזורז הליך הטיפול בהם, וכן הנחה את משרד החוץ לבחון האם ישנן מדינות שאליהן ניתן להשיב את המסתננים, מבלי שיאונה להם כל רע.

כמו כן, הנחה ראש הממשלה את מנכ"ל משרדו, רענן דינור, להעביר דו"ח יומי על התקדמות הטיפול על ידי הגופים השונים, וכן לקיים ישיבת מעקב בעוד כשלושה שבועות, כדי להעריך את ההתקדמות בטיפול בנושא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully