חשד: בני 7 תקפו מינית בת כיתה

  השניים רדפו אחר הילדה, וביקשו ממנה להתפשט. בית הספר דיווח למשרד החינוך ולא התלונן במשטרה, זאת בשל גילם הצעיר

  ספי קרופסקי ופנחס וולף

  משרד החינוך בודק חשד כי שני ילדים בני שבע התעללו בילדה מכיתתם בבית ספר בכפר סבא. בגלי צה"ל דווח היום (חמישי), כי שני הילדים רדפו אחרי שתי בנות עם מקלות, תפסו אחת מהן וביקשו ממנה להוריד את המכנסיים. כעת נבדק במשרד החינוך החשד כי הילדים, תלמידי כיתה ב', התעללו מינית בחברתם לכיתה.

  יש לציין, כי מכיוון שמדובר בקטינים, המשטרה אינה מעורבת, והטיפול במקרה הוא באחריות משרד החינוך והרשויות. כחלק מכך, הוקמה ועדה מקומית לטפל בנושא, ובה מעורבים מורים והורים. כמו כן, בוצעה הפרדה בין התלמידים המעורבים בבית הספר.

  רק אתמול פרסמה היחידה למניעת התעללות בילדים ובבני נוער, כי בשנת הלימודים הנוכחית עלה מספר התלונות של ילדים ובני נוער על התעללות מינית ב-24% - לעומת שנת הלימודים הקודמת. מהנתונים שפורסמו עולה, כי מתוך 602 פניות שהתקבלו ביחידה, 166 פניות עסקו בפגיעות של מבוגרים בילדים - לעומת 127 בשנת הלימודים הקודמת. 404 פניות להיוועצות התקבלו אודות פגיעות מיניות בקרב קטינים, לעומת 321 אשתקד, ו-26 פניות כלליות התקבלו ביחידה לעומת 36 בשנת הלימודים הקודמת.

  הנתונים מפורסמים כחלק משבוע הסברה במערכת החינוך נגד אלימות מינית, שבמסגרתו יערכו בבתי הספר ברחבי הארץ שיעורים וסדנאות שיעסקו בנושא. בתוך כך, ראש היחידה למניעת התעללות בילדים ובבני נוער, גב' שוש צימרמן, אמרה כי "תופעת ההטרדה המינית בחברה ובקרב בני הנוער נפוצה הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב", שכן "החברה אינה מודעת תמיד להגדרה, מהי הטרדה מינית".

  לדברי ח"כ אליהו גבאי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), "המקרה המזעזע בכפר סבא מלמד על פשיטת רגל בחינוך הציבורי בישראל. ההורים חייבים להיות ערניים ושותפים לחינוך ילדיהם, ולא לסמוך על מערכת החינוך בלבד"

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully