פקיסטן: מפלה למפלגתו של מושרף בבחירות

לפי תוצאות ראשוניות, מפלגות האופוזיציה המבקשות להדיח את מושרף זכו לרוב בבחירות לפרלמנט. מושרף: "אקבל כל תוצאה"

רויטרס
19/02/2008

מפלגתו של נשיא פקיסטן פרווז מושרף עומדת בפני הפסד צורב בבחירות לפרלמנט שנערכו במדינה, כך עולה מתוצאות ראשוניות שפורסמו. לפי התוצאות, אחד מהבכירים במפלגתו של מושרף , ראש הממשלה לשעבר סוזט חוסיין, הפסיד במחוז פונג'ב למתמודד ממפלגת האופוזיציה. הבחירות, שנערכו אתמול (שני) לאחר שנדחו בשבועיים בשל ההתנקשות במנהיגת האופוזיציה בנזיר בוטו התנהלו ללא אירועים חריגים.

מול מפלגתו של מושרף התמודדו "מפלגת העם" בראשות ממשיכיה של בוטו ומפלגתו של ראש הממשלה לשעבר נוואז שריף. פרשנים מעריכים כי השפל בתמיכה במושרף הוביל לכישלון הצורב של מפלגתו. הפופולריות של מושרף צנחה לאחר שהוא פיטר מחצית משופטי בית המשפט העליון ועקב המצב הכלכלי הקשה במדינה.

מושרף, שמודע לכך כי פרלמנט הנשלט על ידי האופוזיציה יכול להדיחו מתפקידו, ניסה להפגין אווירה של עסקים כרגיל. בנאום שנשא קודם לפרסום התוצאות אמר נשיא פקיסטן כי הוא מוכן לעבוד במשותף עם כל מפלגה שתזכה לרוב בפרלמנט. "זוהי החלטתו של העם, וכולם צריכים לקבל את התוצאות, וזה כולל גם אותי".

תסריט האימים מצידו של מושרף יהיה ניצחון של מפלגתו של ראש הממשלה לשעבר נוואז שריף. במקרה שכזה, פרשנים מעריכים כי שריף יקים קואליציה יחד עם יורשיה של בוטו ב"מפלגת העם" ויחד הם יפעלו למען הדחתו של מושרף. בתוך כך, גם בוושינגטון הביטו בדאגה על תוצאות הבחירות, שכן מושרף נחשב לבן הברית הראשי של ארה"ב באזור.,

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully