סכנת חטיפה לישראלים בחו"ל

עקב איומי חיזבאללה, ממליץ המטה ללוחמה בטרור "להימנע ככל הניתן משהייה בריכוזי ישראלים גדולים". הכוננות בצפון הארץ הוגברה

14/02/2008

המטה ללוחמה בטרור פרסם היום (חמישי) אזהרות לישראלים השוהים בחו"ל בעקבות חיסולו של מורנייה והצהרות גורמי חיזבאללה כי בכוונתם להגיב בפעולה נגד ישראל. הפרסומים קוראים לישראלים להימנע ככל הניתן מלשהות ב"ריכוזי ישראלים גדולים". כמו כן, הודיע המטה כי הוא "מחריף את אזהרת המסע הקיימת בדבר חטיפת ישראלים בחו"ל, לרבות אנשי עסקים, בעיקר כאלה המקיימים קשרים עם אנשי עסקים ערבים או מוסלמים".

קודם לכן הורה הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי לנקוט בצעדים הדרושים להעלאת הכוננות ולהגברת הערנות בקרב כל הכוחות בפיקוד צפון. גם שר הביטחון הורה היום על הגברת הכוננות בעקבות החשש מתגובה אפשרית על חיסול מורנייה.

"אנו נוקטים בכל צעדי המוכנות והכוננות הנדרשים באוויר בים ויבשה", אומרים בצה"ל. "כל זאת על מנת להגן על גבול הצפון ועל אינטרסים ישראלים אחרים. אנו עוקבים אחרי המתרחש בערנות ונוקטים בפעולוות המתחייבות".

"לשמור על עירנות"

יחד עם זאת, גורם ביטחוני הבהיר כי אין כוונה לתגבר את הכוחות באזור, אלא בעיקר לגרום לכוחות "לפקוח עיניים" כהגדרתו. לדברי אותו גורם "ההערכה היא שחיזבאללה לא ינסה לחמם את הגבול בעזרת ירי על היישובים, אולם איננו פוסלים שום אפשרות, כולל חטיפת חיילים". גורמים בפיקוד העורף ביקשו מראשי הרשויות בצפון לשמור על עירנות. כמו כן, נבדקו כל מערכות ההתרעה בצפון על מנת לוודא שהן פועלות כנדרש.

בתוך כך, גובר החשש במערכת הביטחון כי חיזבאללה ינסה לבצע פיגועים כנגד שגרירויות ישראל בעולם וכנגד מבנים של הקהילות היהודיות. בנוסף לזאת, גורמי ביטחון אומרים לוואלה! חדשות כי הם חוששים מפיגוע נגד אחת המשלחות הישראליות הטסות לחו"ל. בעקבות המצב החלו בשירות הביטחון הכללי לבחון כל משלחת היוצאת מהארץ, ואמרו כי כל משלחת שטסה נבחנת על פי יעדה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully